turuncu hediyelik

İlham Aliyev: Erdoğan benim kardeşim, o bir dünya lideri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye-Azerbaycan kardeşliğine vurgu yaparak, 'Recep Tayyip Erdoğan benim kardeşim. Çok yakın bir ilişkimiz var. Hem başkan hem de iki kişi olarak. Ona büyük saygım var. O bir dünya lideridir.' ifadelerini kullandı.

 

President Ilham Aliyev interviewed by Turkish A Haber TV channel (PHOTO)

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, A Haber'de katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu.

- TÜRKİYE'DEN PEK ÇOK MEKTUP ALIYORUM

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın yürüttüğü savaşın kötü güçlerin savaşı olduğunu belirterek: “Türkiye'den her zaman destek aldık. Son yıllarda Türkiye ve Azerbaycan liderliği o kadar çok ülkemizi o kadar güçlü bağlarla birbirine bağladı ki bu birlik, bu kardeşlik sarsılmaz. Bugünlerde Türkiye'den pek çok mektup alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı, biz Azerbaycan'a gelmeye hazırız ve yardım etmeye hazırız yazıyorlar. Bunlar bizi çok duygusal kılıyor. Birliğimiz bu zor zamanda bir kez daha kendini gösteriyor. Tüm Türk kardeşlerimize tekrar teşekkür ederim. Onların desteğini hissediyoruz. Bu destek bize ekstra güç verir ve irademizi güçlendirir. Sevgili kardeşim, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın yanında Türkiye'nin de Azerbaycan'la birlikte olduğunu söyledi." ifadelerini kullandı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN BENİM KARDEŞİM, O BİR DÜNYA LİDERİDİR"

İlham Aliyev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki görüşlerini de ifade etti: “Recep Tayyip Erdoğan benim kardeşim. Çok yakın bir ilişkimiz var. Hem başkan hem de iki kişi olarak. Ona büyük saygım var. O bir dünya lideridir. Türkiye'yi çok yükseğe çıkardı, Türkiye'yi yükseltti, Türkiye'yi onurlu ve gururlu bir devlet olarak tüm dünyaya tanıttı. Ona büyük haksızlıklar yapılıyor. Ve maalesef bazı ülkelerde bazı siyasi güçler Türkiye'de. Elbette buna karışamam. Ama bir insan olarak buna kayıtsız kalamam. Çünkü Türkiye için yaptığı iş çok büyük ve Türkiye'de onun gibi bugün Türkiye'yi seven, çıkarlarını savunan, göğsünü öne çıkaran kimse yok. Bunu herkes bilmeli. Azerbaycan'da herkes bunu biliyor. Türkiye'deki birçok insan da biliyor ama bilmeyenlerin görmesini istiyorum. Çünkü siyasi mücadele her yerde. Ulusal bir mesele de var. Ulusal meselede siyasi mücadele olmamalı. Tehdit karşısında birleşmeliyiz. Bugün Türkiye'ye her yönden saldırıyorlar. Ona karşı çıkmak, karşısında bir kalkan gibi durmak çok cesaret ister. Büyük bir profesyonellik, bilgi, irade gerektirir. Kardeşim böyle bir insan. Bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim çünkü onu iyi tanıyorum. Ve başarılarının devamını diliyorum. Sözleri, adımları, varlığı tüm Türk dünyası için önemlidir. Ve Türk dünyasını daha da birleştirmek ve işbirliğini derinleştirmek için büyük çaba göstermeye devam edeceğiz." dedi.

"ERDOĞAN OLMASAYDI TÜRKİYE'NİN BAŞININ BÜYÜK BELADA OLACAĞINI HERKESİN BİLMESİ GEREKİYOR"

"Türk muhalefetinden destek mesajları aldınız mı?" sorusuna cevap veren Aliyev, bu tür girişimlerin olduğunu ifade etti. Aliyev, “Öyle girişimler oldu, böyle mesajlar geldi. Biliyor musun, ben öyle bir insanım ki her şeyi olduğu gibi söylüyorum. Bu konuda diplomasiye gerek yok. Benim için Türkiye'deki temel mesele kardeşime karşı tutum. Ona iyi davranan benim kalbimde. Kim ona haksızlık ederse, kim ona karşı çıkarsa, kalbimde onlara yer yoktur. Elbette bana destek olmak isteyen herkese teşekkür ederim. Ama bence bugün Erdoğan olmasaydı Türkiye'nin başının büyük belada olacağını herkesin bilmesi gerekiyor. Herkese bildirin, herkesin anlamasına izin verin. Bunu sıradan bir Azerbaycan vatandaşı olarak söylüyorum ve bugün 10 milyon Azerbaycan vatandaşından duyabilirsiniz. Türk-Azerbaycan birliği güçleniyor, bu nedenle bu birliği uygulayanların her yerden gerekli desteği alması gerekiyor. Ulusal konularda. Taraflar arasındaki meselelere gelince, bu başka bir şey. Ulusal bir mesele var. Ulusal meselede herkes vatansever olmalıdır." şeklinde konuştu.

turuncu hediyelik

Kaynak:haber 7

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ergenekon hakimi Hüsnü Çamuk'a FETÖ’den 10 yıl hapisÖnceki Haber

Ergenekon hakimi Hüsnü Çamuk'a FETÖ’den...

Ermenistan'dan kalleş saldırı! Gence'de sivilleri vurduSonraki Haber

Ermenistan'dan kalleş saldırı! Gence'de...

Yorum Yazın

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan çarpıcı açıklama!
Bir bir sandığa gömülüyorlar: Seçim gecesi ışınlanan Muharrem İnce'den sonra şimdi de siyaseti bırakan M.Akıncı!
Test atışlarını başarıyla tamamlayan S-400 hava savunma sistemi Ankara yolunda
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Hatay'daki yangının izlerini hızlıca siliyoruz
Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıkladı! Ermeni binbaşı Hayk Stepanyan öldürüldü
ekrem'den Mustafa Akıncı mesajı!
Şamil Tayyar'dan KKTC seçimlerini tutturamayan Adil Gür'e gönderme
‘Ülke açlık sınırında’ siyaseti kebapçıda son buldu!
Torun Denktaş: 'KKTC anavatana bağlılığını bir kez daha göstermiştir.'
Mustafa Akıncı'ya olay sözler: Şimdi neyi satacaksın?
KKTC'nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Bizlere her zaman yardım eden Türkiye'ye teşekkürü borç sayarız
KKTC seçimleri Yunan basınında
AB ve Rum aşığı Mustafa Akıncı siyaseti bıraktı
Ekrem İ. yalanı abarttı, 6 yıl önce çekilmiş fotoğrafı propagandasında kullandı
KKTC seçimleri belli oldu! ''Adil Gür gerekeni yap''
KKTC cumhurbaşkanı Ersin Tatar oldu!
İşte çapsız Ekrem’in hizmet anlayışı!
Ermeni askerler, Güney Azerbaycan sınırından koşarak kaçtı
Türkiye'den Suudi Arabistan'a olay cevap: Gülüp geçiyoruz
Azerbaycan, Ermenistan'a ait bir savaş uçağı daha düşürdü

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar