forex

CHP'li İzmir Belediye Başkan Tunç Soyer'den skandal toplantı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li İzmir Belediye Başkan Tunç Soyer'den skandal toplantı
İzmir'de CHP'li Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kurduğu İzmir Düşünce Topluğu'nu teröristbaşı Abdullan Öcalan'a özgürlük isteyen HDP'lilerden oluşturduğu ortaya çıktı. İzmir'de ortaya çıkan bu skandal CHP-HDP ilişkisini bir kez daha ortaya çıkardı. Bu tablo, daha önce de belediyeye HDP kökenli birçok ismi istihdam eden Soyer'in fikri anlamda da PKK elebaşı Abdullah Öcalan taraftarlarından fikir aldığını ortaya koydu.

Atatürkçülüğe ve Atatürk milliyetçiliğine bağlılığıyla ön plana çıkan İzmir'de CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in PKK elebaşı sempatizanlarından akıl aldığı ortaya çıktı. HDP MYK üyesi Mahfuz Güleryüz, HDP PM üyesi İbrahim Akın, HDP PM üyesi Coşkun Üsterci daha önce HDP İl yönetiminde de çeşitli görevlerde bulunmuştu. Üsterci ve Akın'ın geçtiğimiz yıllarda "Müzakereler başlasın. Sayın Öcalan'a özgürlük" pankartlarının önünde basın açıklaması yaptıkları fotoğraflar da ortaya çıktı. Yine daha önce terör propagandası yapmak suçundan tutuklandığı haberleriyle gündeme gelen Mahfuz Güleryüz'ün de "İmralı'yla müzakereler derhal başlasın" pankartı önünde basın açıklaması yaptığı fotoğraflar bulunuyor. Üsterci'nin 29 Aralık 2015 tarihli HDP etkinliğinde "Sayın Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünün sağlanması için müzakerelerin başlamasını istiyoruz" şeklinde konuştuğu basına yansımıştı.

APOCULAR'DAN AKIL ALIYOR
BU tablo, daha önce de belediyeye HDP kökenli birçok ismi istihdam eden Soyer'in fikri anlamda da PKK elebaşı Abdullah Öcalan taraftarlarından fikir aldığını ortaya koydu. Soyer daha önce de belediyeye aldığı ve birçoğu HDP'li olan 16 kişiyi İzmir Valiliği'nin yaptığı güvenlik soruşturması neticesinde işten çıkarmak zorunda kalmıştı.

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in PKK elebaşı sempatizanlarından akıl aldığı ortaya çıktı

BELEDİYEDE DE YAPILIYOR
BU arada Yeni Asır, İDT'nin deprem nedeniyle boşaltılan Büyükşehir Belediyesi'nin Konak Meydanı'ndaki ana binasından da bir toplantı fotoğrafına ulaştı. Bu fotoğrafta da HDP PM üyesi Coşkun Üsterci ve İbrahim Akın yer alıyor. Belediye binasının 6. katında yapıldığı belirtilen toplantıda çekilen fotoğrafta Soyer yer almazken danışmanı Ruhisu Can Al, CHP İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ile CHP'li akademisyen Engin Önen de bulunuyor.

HDP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu İzmir Düşünce Topluluğu'nun belediye binasında da toplantılar yaptıkları ortaya çıktı.

CHP'li Başkan Tunç Soyer'in akıl hocaları arasında PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük isteyen HDP yöneticilerinin de olduğu ortaya çıktı.PROGRAMINDA ÖZERKLİK VAR
İZMİR Düşünce Topluluğu'nun (https://izmirdusuncetoplulugu. wordpress.com) internet sitesinde yer alan 'Hedef ve Programı' kısmının HDP çizgisinde olması da dikkat çekiyor. Programda topluluk için "Ülke içinde barışın ve Kürt sorununun çözümünün yolunu açmak bakımından, birincil koşulun çatışmasızlık ortamının yeniden tesisi, şiddet ve çatışma sarmalından çıkılması ve demokratik siyaset alanın genişletilmesi olduğunu önemle vurgular" ifadesinin yer alması dikkat çekti. Programda HDP'nin sık sık gündeme getirdiği 'özerklik' talebine de kapı açan ifadeler yer alıyor. Bu çerçevede, "Yerel yönetimler üzerinde merkezi idareden, aşırı merkeziyetçi yönetimden, çeşitli bakanlıkların yetki gaspından kaynaklanan her türlü vesayetin kaldırılmasını; bu yönetimlerinin idari ve mali özerkliklerinin genişletilmesini demokratikleşmenin en önemli unsurlarından biri olduğunu savunur. Kürt sorunun çözümünün Türkiye'de toptan bir demokratikleştirme çerçevesine yerleştirilmesinin yolunun da buradan geçtiğinin altını çizer" deniliyor.

Kaynak:Sabah


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar?Önceki Haber

Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar?

Bi bu kalmıştı!.. Bay kemal'den AK Parti "fetvası"Sonraki Haber

Bi bu kalmıştı!.. Bay kemal'den AK Parti...

Yorum Yazın

Savaşların boyutunu değiştirecek! İşte Türkiye'nin yeni nesil silahı
AK Parti İl Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
AK Parti'nin 2020'nin en güzel olayı nedir anketi
CHP'de yeni rezillik! Tecavüz edip hamile bıraktı, düşük yapması için tekme tokat dövdü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gıdada fahiş fiyat açıklaması
Türk konteyner gemisine baskın anı kamerada
Cüneyt Arkın, Nevşin Mengü'yü madara etti!
Temel Karamollaoğlu: AK Parti ile ittifak yapabiliriz
Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs aşılama haritasını paylaştı
MetroPOLL'den ekonomiyi en iyi kim yönetir anketi
Çin treninin çarptığı Özlem Gürses travmayı atlatamadı! Akıllara zarar, rezil eden düşmanlık
GSS ve Bağ-Kur prim borcu olanlar dikkat! Başkan Recep Tayyip Erdoğan imzaladı .
Başörtüsü saldırganına ödül gibi ceza! Tekrar yapsın diye mi verildi?
Elindeki 56 kişinin kanına ortak oldu! İYİ Parti'li isimden skandal: Demirtaş'ı serbest bırakın!
Bakan Selçuk'tan 'telafi programı' açıklaması
Muharrem İnce'den olay sözler! Yerden yere vurdu
Şehide ‘şehit’ diyemeyenler ile CHP dayanışması!
İran’ın dini lideri Hamaney’den Trump’a intikam mesajı! Dünya bu fotoğrafı konuşuyor.
CHP'li Canan Kaftancıoğlu için istenen ceza belli oldu! Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasının talimatını vermişti.
Bedelli askerlik sevk yerleri ve tarihleri belli oldu

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar