forex

"Vatan haini"nden geri adım! Tepki çeken Bingür Sönmez tükürdüğünü yaladı: Espri yaptım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Aşı yaptırmayanlar vatan haini" ifadesinden geri adım atan Bingür Sönmez, "Espri yaptım" ifadesiyle kendisini aklamaya çalıştı. Tepkilere rağmen Sönmez, 'zorla aşı'yı da yineledi. Arif Verimli de tepkilerin ardından geri vites yaptı.

Aşı yaptırmayanlar birer vatan hainidir” diyen Prof. Dr. Bingür Sönmez'den yeni açıklama

"Mason" olduğu iddia edilen ve halkı kışkırtan açıklamalarla tepki çeken Prof. Dr. Bingür Sönmez, tükürdüğünü yaladı ancak "zorunlu aşı"da ısrarını yineledi.

Prof. Dr. Bingür Sönmez’in “Aşı yaptırmayanlar birer vatan hainidir. Onlara kız bile vermeyeceğiz. Resmi daireye bile giremeyecekler” ifadelerinin ardından psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli’nin de benzer açıklamaları büyük tepki çekti.

Prof. Sönmez, yaptığı yeni açıklamada, "Aslında kimseye vatan haini demek istemedim. Aşı olmanın bir vatanseverlik olduğunu vurgulamak istedim" derken; Prof. Verimli de, "İşin ciddi olduğunu belirtmek istedim" dedi.

Türkiye koronavirüs aşısı için geri sayıma başlar ve takvim belirlerken bu konuda Twitter’dan açıklamalarda bulunan ünlü psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli ilk mesajında ulaşabildiği ilk aşıyı yaptıracağını belirterek aşının zorunlu olması gerektiğini savundu. Verimli, ikinci tweet’inde ise “Aşı olmayacakların noter işleri, tapu işleri yapılmasın. Vergi yapılandırmasından yararlanmasın, herhangi bir derneğe üye olmasınlar, pasaportları askıya alınsın, vize verilmesin, aşı olduğunu kanıtlamayan nikâh yaptırmasın” dedi. Verimli’nin bu tweet’i sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi. Tepkiler üzerine Verimli eleştiri alan tweet’ini sildi.

Aşıyla ilgili 'vatan haini' tartışması

Arif Verimli: Halkı aşıya özendirmek istedim

Hürriyet’e yeni açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Arif Verimli, tepkilerin ardından kıvırarak şunları kaydetti:

“Koronavirüs ülkemizde günde ortalama 250 kişinin ölümüne neden oluyor. Bu ölümler bir hekim olarak yüreğimi yakıyor. Dolayısıyla ben bu tweet’i atarken işin ciddi olduğunu belirtmek istedim. Halk eğitimi açısından halkı biraz da aşıya özendirmek istedim. ABD Başkanı Biden bile aşı oldu. Ancak hâlâ ülkemizde aşı karşıtları var. Biraz da onlara tepki olarak bu tweet’i attım. Aşı olmayıp virüsü etrafa bulaştıracak olanlar, maske takmayanlar, sosyal mesafe kuralıma uymayanlar, evlerde partiler yapıp virüsü yayanlar toplum sağlığını tehlikeye atmıyorlar mı? Binlerce insanın ölümüne neden olanlar benim yaşam hakkımı gasp etmiyorlar mı?”

Bingür Sönmez: Espri yaptım

"Aşı yaptırmayanlar birer vatan hainidir” ifadesi tepki çeken Prof. Dr. Sönmez de şu açıklamalarda bulundu:

“Pandemi döneminde herkesin aşı olması gerekir. Devlet herkesin aşılaması için bir kanun yapamaz. Ama aşıya zorlayabilir. Toplumun yüzde 70-80’i aşılanmadan aşı başarılı olamaz. Bunu anlatmak için televizyon programına katıldım. Aslında kimseye vatan haini demek istemedim. Aşı olmanın bir vatanseverlik olduğunu vurgulamak istedim. Bunun dışında diğer sözlerimi espri olarak söyledim. Açıklamalarım amacından saptırıldı. Kimseyi vatan hainliği ile itham etmiyorum. Ama aşı kampanyasına katılmak bir vatandaşlık görevidir. Bakanlığımızın da bu konuda çok katı kurallar koymasını bekliyorum.”

Bingür Sönmez'in halkı galeyane getirmeye çalışması ilk değil

Pandemi döneminde halkı kışkırtan açıklamalarıyla tepki çeken Sönmez, Fatih Altaylı ile yaptığı programlarda Umre'ye giden vatandaşların virüsü yaydığını itham etmiş ve hükümetin ölüm sayılarını gizlediğini yalanını ortaya atarak provokatif açıklamalarda bulunmuştu. Sönmez, ayrıca koronavirüsün Türkiye'de ilk görüldüğü tarihlerde "toplu mezarların bile yetmeyeceği" iddiasında bulunarak halka korku pompalamaya çalışmıştı. 

Son olarak ise "Aşı yaptırmayanlar vatan hainidir" ifadesiyle tepki çeken Sönmez, kuralları kendilerinin koyacağını iddia ederek aşı yaptıran vatandaşlarla yaptırmayan vatandaşları birbirine düşürmeye çalışmıştı.

Öte yandan savcılığın bu sistematik provokasyonlara karşı harekete geçmesi bekleniyor.

Kaynak:yeni akit


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ankara'da para heykellere aktı! Halk ekmek zamlandıÖnceki Haber

Ankara'da para heykellere aktı! Halk ekm...

Gelecek Partisi Sakarya'da toplu istifa! Ahmet Davutoğlu'nu yerden yere vurdularSonraki Haber

Gelecek Partisi Sakarya'da toplu istifa!...

Yorum Yazın

CHP'li Canan Kaftancıoğlu için istenen ceza belli oldu! Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanmasının talimatını vermişti.
Bedelli askerlik sevk yerleri ve tarihleri belli oldu
Bioxcin Ürünleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erken seçim söz konusu değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın gelebiliriz
Tarım ve Orman Bakanlığı, 'İBB'nin mobil büfelerinin yasaklandığı' haberini yalanladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya küfreden Erdal Erbaş'ın sicili kabarık!
Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran Akıncı PT-3 paylaşımı
Tarihçi yazar Yavuz Bahadıroğlu vefat etti
Bakan Soylu'dan sitem dolu mesaj
Hollanda'da alçaklık! Müslümanlar isyan etti
Keşke kafa ayıkken toplansaydınız! CHP'nin "taciz komisyonu"ndan mağdur kıza skandal soru
Selvi paylaştı: Erdoğan’ın kameralardan gizlenen ziyareti
CHP’den montajlı cami yalanı! AK Parti’nin Bolu’daki camiye değil, karşısındaki meyhaneye ‘hayır’ dediği ortaya çıktı
İngiliz vekilden bomba Türkiye çıkışı! "AB'ye alternatif..."
90 yaş üzerindekiler, evden aşılanmaya başlandı
CHP'li İzmit Belediyesi'nden Atatürk'e benzemeyen heykel
Subhanallah! Kabe'de güvercin yaptığıyla hayrete düşürdü
'Fuat Avni' hesabının kullanıcısına müebbet hapis cezası verildi
Financial Times, Türkiye'nin Afrika'ya dönüşünü yazdı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar