TÜMBİFED Bürokrasi ve İş Dünyasını Bir Araya Getirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜMBİFED Bürokrasi ve İş Dünyasını Bir Araya Getirdi
TÜMBİFED’in, demokratik bir kuruluş olup, hiçbir siyasi parti, örgüt ve harekete bağlı değildir, kendi ilke ve amaçları doğrultusunda yapacağı çalışmalarda bağımsız hareket edeceğini, çeşitli İl’lerde Kurulu olup, Bürokratlar ve İş İnsanları adına faaliyet gösteren dernekleri, bir federasyon çatısı altında toplayarak, TÜMBİFED bünyesinde oluşacak bu büyük güç ile kamuoyu bilincinin oluşmasını ; TÜMBİFED’e üye dernekler ile çalışarak sosyal dayanışmayı sağlamayı, kendi değerlerine saygılı yaklaşmak ve dayanışmayı temin için plan, proje ve program yapmayı hedeflediklerini, federasyonu oluşturan derneklerin arasında koordinasyonu sağlamanın temel görevleri olduğunu, Demokrasinin, insan haklarının korunmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak, Milli Kültüre katkıda bulunmak, daha sağlıklı ve güçlü demokratik sivil toplum kuruluşlarının oluşması için kurucu derneklerle amaç ve iş birliği yapmak hususunun temel amaçları olduğunu anlatmıştır.

Başkan Hüsrev konuşmasında ,TÜMBİFED’in 5253 sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine göre kurulmuş olduğunu, Ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel, turistik vb. alanlarında aktif olarak çalışmak, bu alanların sorunlarında rol alarak, ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşıma duygu ve düşüncesi ile hareket etmeyi amaçladıklarını ifade etmiştir.

Bu amaçla, Ülkemizin tanıtılmasında, gelişmesinde ve sorunlara yönelik çalışma yapan ve yapacak olanların bir araya gelmelerini sağlamak istediklerini  ve Federasyonu buluşma noktası olarak göstermiştir. Bu buluşma noktasında, Federasyonumuzun  ülkemizin yetiştirmiş olduğu değerli Bürokratlarının, İş İnsanlarının, içinde yer aldıkları sivil toplum kuruluş temsilcilerini, Vizyon, Misyon ve amaç çerçevesinde hizmet alışkanlığını devam ettirmek ve geliştirmek isteği ile hareket eden kuruluşların gönüllü birlikteliği amacı ile kurulmuş olduğunu, amaçların çeşitliliği, zaman ve mekan; kuruluşların ortak alacağı kararlar veya kendi içinde oluşturacağı komiteler aracılığı ile belirleneceğini hedeflediklerini anlattı.


Kısa adı TÜMBİFED olan TÜM BÜROKRAT VE İŞ İNSANLARI FEDERASYONU önceki ay yapılan Genel Kurulunun ardından ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaparak görev paylaşımını yaptı. Başkan Mehmet HÜSREV, Gn.Sekreter Mustafa TOPALOĞLU, Başkan yardımcıları  Prof.Dr. Muhammed ŞAHİN. Prof.Dr.M.Ertaç ERGÜVEN, Murat GÖKPINAR, Prof.Dr.Cemal ZEHİR,İshak KOÇOĞLU, Muhasip üye Maksut OKUR olarak görev paylaşımı yapıldı. OSMAN TOPLU, Nedim MALKOÇ, Prof. Dr. Nürettin YİYİT, İbrahim DELİBAŞ, Ali Rıza ŞİŞMAN, Güvenç KURTAR, İlker KARBUZ, Gül CEBECİ, Adnan ÇAKIROĞLU, Osman KAN, Prof. Dr. Aynur AYDIN, Hakan GÜLTEKİN, Remzi İLHAN, Dr. Zeki DURAK, Doç. Dr. Barış YILMAZ, Av. Ayşen ŞANLI, asıl yönetim kuruluna seçildi. Rıza DÖNMEZ, Kazım ERCİHAN, Ramazan ÖZKÜRÜKÇÜ, Seyfettin TETİK, Eyüp YILMAZ, Aziz KONDU, Hasan TAŞÇI, Yasin AKÇE, Sabri HÜSREV, Mesut BAKACAK, Muhsin GÜNYELİ, Coşkun KOÇ,  Taha AYDIN, Batuhan GÜVENLER, Ceyhan USTABAŞ, yedek yönetim kuruluna seçildi. Mahmut EKŞİ, İst. Vali Yard. Faik Oktay SÖZER, Erol AYKUT, Av. Vahit KAYA, Dr. Şerafettin EKİCİ, Hilmi KÖMÜ, Prof. Dr. Recep YILDIZHAN, Zerrin TUNCER, Tahsin SÖĞÜT, Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, Abdulbeşir CEYLAN, Ahmet POYRAZ, Hilmi TÜRKMEN, İlhan OCAKLI, İshak ALKAN, Erkan GÜNAYDIN, Suat KAÇMAZ, Salim USLU, Ahmet ÖZTÜRK, İsmail KOÇAN, Erdoğan TUNCER, Mustafa KARTOĞLU, Özkan TAMİRCEK, Prof. Dr. Ahmet ZEYBEK, Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, Prof. Dr. İknur AKTAŞ, Erol ÖKTEN, İsmail YÜKSEK, Yaşar KISIR, Servet YILDIZ, Prof. Dr. Derya AKSUT, Ertan ÜNSAL, Defne Ece KALKAN, Sönmez KÜÇÜKŞAHİN, Kemal TOZLU, Umut ELBİR, Yüksel YALOVA, Enes ALİŞANOĞLU, Fatih KASIRGA yüksek ihtişari kuruluna seçildi.

Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına Mahmut EKŞİ getirildi. Ayrıca Denetleme ve Disiplin Kurulu başkan ve üyeleri de seçildi. Görev paylaşımı sonrasında Başkan Mehmet HÜSREV yapmış olduğu konuşmada Federasyonumuzun amaç ve ilkelerini açıkladıktan sonra önümüzdeki faaliyet dönemindeki hedeflerimizin neler olduğu ve bunları nasıl başaracağımız  hususunda görüş ve önerilerini anlattı.  

Başkan Hüsrev, Dünyada ve özellikle Ülkemizde yaşanan yoğun doğal ve insani tahribatlardan dolayı çevre sorunlarına karşı duyarlılık göstereceklerini ve mücadele edeceklerini ifade ederek, Ülkemizde çevre bilincinin oluşması konusunda ilgili kuruluşlarla ortak çalışmalar yapacaklarını, Derneklere, yörelerinin tarihini ve doğal zenginliklerini araştırmaları için maddi ve manevi destekte bulunacaklarını, var olanların korunması ve tanıtımının yapılması için federasyon imkânlarını kullanacaklarını anlattı.. Bunun için gerekli yasaların çıkartılması doğrultusunda yasa koruyucularla iş birliği yapacaklarını ve öneri metinleri sunacaklarını ifade etti.

Bürokratlar ve iş insanlarını bir araya getiren ve köprü görevi  gören ülkemizin kalkınması, ekonomisinin güçlenmesi, iş dünyası dinamiklerinin bürokratlar tarafından takibinin sağlanması amacıyla kurulan TÜMBİFED'te bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye'nin dört bir yanından ülkesi için çalışmaya, üretmeye gönüllü insanların olduğu bu önemli federasyonun kimyasında dayanışma ve öğrenme kültürü var. Bu kültür ile büyük başarılara imza atacağına ve ülkemize önemli faydalar sağlayacağına inanıyorum.

''TÜMBİFED, Türkiye’nin önde gelen bürokratlarının, girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir Sivil Toplum Kuruluşudur. TÜMBİFED ;Ulusal benliğimiz, milli birlik ve beraberliğimiz, Türk Kültürü, Türk Aile yapısının güçlendirilmesi, ülkemizin tanıtımı, sağlık bilincinin verilmesi, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulması ve korunması vb. toplumsal konularda her türlü eğitici faaliyetlerde bulunmak, konferanslar, paneller, seminerler ve toplantılar düzenleyerek; Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsendiği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Kuruluşundan beri içinde olduğum ve farklı pozisyonlarda görev aldığım Tümbifed’in bu faaliyet döneminde önemli işler yapacağına olan inancımı ifade etmek istiyorum. Başkanımız Mehmet Hüsrev’in yönetiminde tüm yönetim kurulu üyelerimizin ve üye derneklerimizin bu faaliyetlerde tam destek vereceklerini ümit ediyor ve diliyorum'' dedi. 

Görev alan tüm üyelerimiz sırasıyla söz alarak kendilerini tanıttılar ve federasyonun faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerilerini anlattılar. Toplantı istişare kurulu başkanımız Mahmut Ekşinin kapanış konuşmasıyla son buldu.

 

 

Kaynak:tarafsızgazete

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk askerini Suriye'den, Irak'tan, Libya'dan çekecek misiniz? Altılı Masa'ya sordu, halen cevap alamadıÖnceki Haber

Türk askerini Suriye'den, Irak'tan, Liby...

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu’na sert eleştiri: "FETÖ’cüleri, PKK’lıları partiye doldurdun"Sonraki Haber

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu’na sert e...

Yorum Yazın

Bakan Soylu'dan dikkat çeken Suriyeli sığınmacı açıklaması: Yüzde 70'i 'Biz döneriz' diyor
'Yalancı!' diye bağırdı! Akşener ile vatandaş arasında gerilim: Korumaları müdahale etti
Bakan Soylu'dan yeşil pasaport müjdesi: Yarından itibaren başlıyor
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu dize getiren konuşma! Cevap bile veremedi: Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz
FETÖ’nün MİT imamı öldü! FETÖ'cüler bilgi nasıl sızdı kavgasına tutuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Zelensky ile diyalog kurabilen tek lider
PKK'lı İBB personeli Yunanistan'a kaçtı
Birbirlerine sahip çıktılar: Selahattin Demirtaş'tan Canan Kaftancıoğlu'na destek
Sınır erketecisi Hasip Kaplan'dan Cumhurbaşkanı'na küstah tehdit! Saddam ve Kaddafi...
Son dakika! Kosova'daki gerginliğe NATO el attı! 'Gerekeni yapacağız'
Büyük kavga: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun adaylık savaşında tehdit: Not ediyoruz
Abdülhamid Han, sondaja başladı
Kemal Kılıçdaroğlu Yalova'da protesto edildi
Siyaset gündemini karıştıracak iddia: Mansur Yavaş'ı tasfiye ediyorlar
Bulgaristan’daki yangın Edirne'ye dayandı: Sınır köylerinde korku hakim
Suriye sınırında sıcak saatler! Beklenen operasyon başlıyor mu?
Bakan Soylu'dan Karkamış'taki operasyon anonslarına ilişkin açıklama: Soruşturma başlatıldı
ABD ile Rusya nükleer savaşa girerse 5 milyar insan ölebilir
Süleyman Soylu: Türkiye, 1999 depreminden ders çıkardı
Kocaeli merkezli 17 Ağustos Depremi'nin üzerinden 23 yıl geçti

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar