Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışman rekoru! Ona kim akıl verse ucu örgüte çıkıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cü danışman rekoru! Ona kim akıl verse ucu örgüte çıkıyor
Türk siyasi tarihinin FETÖ'cü danışman rekorunu elinde bulunduran lideri Kemal Kılıçdaroğlu, akıl hocası Fatih Gürsul'un FETÖ'den hapis cezası almasıyla bir darbe daha yedi. Kılıçdaroğlu ne çektiyse kendisine 'Atatürkçü' kılıfıyla yaklaşan meşhur danışmanlarından çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılandığı İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından mahkûm edildi. Savcılığın daha önce 'FETÖ üyeliği' suçundan 15 yıl hapis cezası talep ettiği Gürsul, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Daha önce FETÖ'nün İstanbul Üniversitesi yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Gürsul'un örgüt üyeliği tanık beyanlarıyla ortaya çıkmıştı. Gürsul'un telefonda da FETÖ'ün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock tespit edilmişti. 

Fatih Gürsul'un bir süre önce cezaevinden salıverilmesi ve tutuksuz yargılanmasıyla birlikte Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerinde de örgütle paralel mesajlar artış gösterdi. 

Uyuşturucu konusunda devletin güvenlik birimlerini suçlayan Kılıçdaroğlu, birkaç ay önce organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in dile getirdiği iddiaları benimsemişti. Polisin uyuşturucu baronlarına dokunmadığını, zehir tacirlerinin cezaevine konulmadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin uyuşturucu bataklığına dönüştüğünü savundu. CHP Lideri hızını alamayıp Meclis kürsüsünden şunları söyledi: "Uyuşturucu baronları neden hapse girmez? Çünkü siyasetçiyi satın alırlar parayla. Farkındalar mı acaba bunun?" 

FETÖ VE PKK'NIN ORTAK SLOGANLARI...

Daha önce FETÖ'ye yakın kesimler Türkiye'ye yönelik karapropaganda faaliyetleri sırasında sık sık 'hükümetin uyuşturucuya göz yumduğu' iddiasını işlemişti. Cumhuriyet tarihinin en başarılı operasyonlarını gerçekleştiren güvenlik güçlerinin son yıllardaki çabası, bu sloganla etkisizleştirilmeye çalışıldı. 

FETÖ'den söylem desteği alan PKK ise hükümeti baskıcılık, otoriterlik ve faşizm gibi kavramlarla suçlayıp, tüm muhalif bileşenleri AK Parti-MHP ittifakına karşı eyleme çağırmıştı. Bu paniğin altında Kandil'in uyuşturucudan elde ettiği gelirin iyice azalmasının etkisi büyüktü. Belediyelere kayyum atanmasıyla birlikte maddi kaynağı kesilen Kandil, terör örgütüne yönelik devletin ardı ardına operasyonları ve Suriye'deki zehir koridoruna vurulan darbelerle birlikte nefessiz kaldı. 

Devletin terörle amansız mücadelesi, bu örgütlerin Türkiye'ye karşı ittifak kurmasıyla sonuçlandı. FETÖ ve PKK'nın Türkiye'ye yönelik suçlamalarına anamuhalefet partisi liderinin alet olması ise her kesimde şaşkınlığa neden oldu. 28 Şubat'ta 6 partinin imzaladığı ortak metinde, iktidara geldikleri takdirde 'belediyelere kayyum atanmayacağı' sözünü veren Kılıçdaroğlu, Kandil'e hazine kasasından kaynak aktarılmasına ses çıkarmayacağını ilan etmiş oldu. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında en çok tepki çeken sözü ise 'cezaevlerinde uyuşturucu satıcısı bulunmadığı' iddiasıydı.

NARKOTİK CEVABI YAPIŞTIRDI: 100 BİN KİŞİ HAPİSTE

Yargı kurumlarını ve polis teşkilatını zan altında bırakan bu sözlere Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın cevabı gecikmedi. "Bu iftira daha önce organize suç örgütleri ve yurt dışı kaynaklı olarak defalarca ortaya atıldı ve biz onların hedefini biliyorduk. Ancak bu kez iftirayı CHP Genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük" denilen bildiride Kılıçdaroğlu'nun Emniyet teşkilatına açık bir iftira attığı şu sözlerle vurgulandı:

"Vatandaşlarımızı özellikle de gençlerimizi korumak için gece gündüz demeden uyuşturucu ile mücadele ediyoruz. Bazen günlerce evini göremeyen arkadaşlarımız her türlü sonucu göze alarak zehir taciriyle savaşıyor. Ve bundan sonra da savaşacak. Bu uğurda verdiğimiz şehitlerin acısı hâlâ yüreklerimizde.

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını ve buna bağlı olarak en büyük yakalamalarını gerçekleştirdik. Halen cezaevlerinde uyuşturucuya bağlı suçlardan 100 binin üzerinde tutuklu ve hükümlü olduğunu bilmeden ‘baronlara’ ve ‘uyuşturucu satıcılarına’ operasyon yapılmadığını ileri sürmek teşkilatımıza hak etmediği bir iftirada bulunmaktır."

ÇEVRESİNDE HEP FETÖ'CÜLER VARMIŞ

Kullandığı skandal ifadeler, Kılıçdaroğlu'na akıl veren kesimleri bir kez daha gündeme getirdi. Soruşturmalar göz önüne alındığında Türkiye'de "en çok FETÖ'cü danışmana sahip genel başkan" unvanını elinde bulunduran Kılıçdaroğlu'na, devleti uyuşturucu ile suçlama konusundaki aklı FETÖ üyesi Fatih Gürsul'un verip vermediği merak konusu oldu. 

Telefonunda FETÖ'nün iletişim programı ByLock tespit edilen Gürsul'un, FETÖ'nün İstanbul sorumlusu Ahmet Hamdi Parlak ve ByLock'un lisans sahibi David Keynes ile sıkı dost olduğu ifşa olmuştu. 

TAM 6 DANIŞMANI FETÖ'CÜ ÇIKMIŞTI

Kemal Kılıçdaroğlu ve Rasim Bölücek

Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından biri Rasim Bölücek. 15 Temmuz'a ilişkin 'kontrollü darbe' yalanını ve 'Adil Öksüz MİT'çi' iftirasını Kılıçdaroğlu'na fısıldayan kişi. CHP Lideri'ni zaman zaman Pensilvanya'yı arayıp görüşme yapması için diş hekimi Ali Arif Özzeybek ile tanıştıran isim de Bölücek'ten başkası değil. CHP Genel Merkezi'nin 14. katında bir odası bulunan Bölücek, ABD'de yaşamasına rağmen Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden maaş alıyor. Bölücek'in FETÖ hükümlüsü eski MİT'çi Enver Altaylı ile 1159 kez telefon görüşmesi yaptığı tespit edilmişti. 

BYLOCK'TA KIRMIZI KATEGORİDE

Kemal Kılıçdaroğlu ve Fatih Gürsul

Kılıçdaroğlu'nun fikirlerine başvurduğu diğer isim Fatih Gürsul. FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin davada yargılanıyor. Bir süre hapis yattı. ByLock'un kırmızı kategorisinde. Fatih Gürsul hakkında İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

FETÖ'DEN HAPİS YATMIŞTI

Kemal Kılıçdaroğlu ve Murat Aksoy

CHP Lideri'ne danışmanlık yapmış kişilerden biri de gazeteci Murat Aksoy. FETÖ'nün medya yapılanması soruşturmasında yargılandı. Bir süre hapis yatan Aksoy'un cezaevinden çıktıktan sonra Kılıçdaroğlu'na hizmet vermeye devam edip etmediği bilinmiyor. 

O DA CEZA ALMIŞTI

Kemal Kılıçdaroğlu ve Koray Çalışkan

Kılıçdaroğlu'nun akıl hocalarından biri de Koray Çalışkan. 'FETÖ propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan, daha sonra adli kontrol hükümleriyle serbest bırakılmıştı. 

BYLOCK'ÇU KAYIPLARA KARIŞTI

FETÖ firarisi Alper Keten

Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanlarından Alper Keten'in örgütün haberleşme programı ByLock'tan FETÖ yöneticileriyle düzenli olarak görüştüğü tespit edilmişti. Firari durumdaki Keten hakkında yakalama kararı bulunuyor. 

ÜNİVERSİTEDEN KHK İLE ATILDI

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Caner Yenidünya

CHP Genel Başkanı'nın başdanımanlarından biri de CHP eski Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyeliğinden FETÖ bağlantısı tespit edildikten sonra KHK ile ihraç edilmişti. 

Kaynak:trhber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adaylık onayı mı aldı? Kılıçdaroğlu İngiliz Büyükelçi Chilcott ile görüştüÖnceki Haber

Adaylık onayı mı aldı? Kılıçdaroğlu İngi...

Bu kadarı da olmaz! Halde 4 TL olan domates markette 14 TL! Tam yüzde 250 karSonraki Haber

Bu kadarı da olmaz! Halde 4 TL olan doma...

Yorum Yazın

Metro ihalesi silbaştan! CHP'li İBB kime peşkeş çekecek!?
NBBTC Holding 81 ilde teşkilatlanıyor...
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na manidar 'helikopter' göndermesi: Ben sizi yukarı baktırmayacağım
Son dakika! Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı! Bakan Kirişçi'den açıklama
Ekrem İmamoğlu'nun acı günü: İngiliz elçinin görev süresi doldu
Suriye'nin kuzeyinde 18 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi
Süleyman Soylu'dan yangınlara caydırıcı ceza için idam vurgusu
Son dakika: PKK'nın 2 kilit ismi Delal Azizoğlu ve Şükran Alp etkisiz hale getirildi!
Dikkat edin, helikopter yanlışlıkla sizi sulamasın!
Ağaç katliamını çabuk unuttu! İmamoğlu İstanbul'u yeşille buluşturmuş
Marmaris'teki orman yangında yeni gelişme! Yangını çıkaran kişinin ifadesi ortaya çıktı
Bakan Bozdağ son noktayı koydu: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Süleyman Soylu'dan muhalefetin 'uçak-helikopter yok' iddialarına tepki
BDDK: 10 milyon TL üzeri olan konutlar için kredi imkanı olmayacak
Marmaris'teki orman yangınına müdahale sürüyor: 51 hanede 151 kişi tahliye edildi
EGM, sosyal medya şeytanları için hareket geçti! Hesaplar tek tek bulunuyor
Kılıçdaroğlu, yangın bölgesinde siyaset derdine düştü! Helikopterin sesi vaatlerini bastırdı
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Bu ülke senin gibi provokatör görmedi
Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti! Mahmut Ustaosmanoğlu öldü mü kimdir, nereli, kaç yaşında eserleri, hayatı?
Numan Kurtulmuş'tan emekli maaşlarına zam açıklaması

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar