forex

İYİ Parti-CHP arasında Abdülhamid-Atatürk kriz! Ağıralioğlu'nun sözlerine Hüsnü Bozkurt'tan tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İYİ Parti-CHP ittifakındaki çatırdamalar devam ederken iki parti arasında yeni kriz ortaya çıktı. Milliyetçi kökenli İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözlerine CHP'li eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, sert bir şekilde tepki gösterdi. Bu durum ittifak arasındaki yeni gerilimin ışığını yaktı.

İYİ Parti ve CHP arasında yaşanan çatlaklar yeni bir krizle gün yüzüne çıktı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözlerine partisinden ulusalcı Aytun Çıray'dan tepki gelirken CHP'li Hüsnü Bozkurt da çok sert ifadelerle eleştirdi.

İYİ Parti'de milliyetçiler ve ulusalcılar ters düştü

İYİ Parti’de ‘seçilmeyecekler listesi’, FETÖ skandalı, ‘gizli anayasa’ görüşmeleri ve ardından gelen ihraç ve istifalar partide artçıları bitmeyen bir deprem meydana getirdi. Bu krizler henüz partide çözüme kavuşmazken yeni bir kriz daha patlak verdi. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözleri partideki milliyetçi ve ulusalcıları birbirine düşürdü.

Milliyetçi kökenli İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözlerine ulusalcı kökenli Aytun Çıray, "Tarihimizi inkâr etmiyoruz... Ancak "Abdülhamid neyse Atatürk odur.." sözünü ben kabul etmiyorum." diyerek tepki gösterdi.

CHP'li Hüsnü Bozkurt İYİ Parti'ye çıkıştı

Ağıralioğlu'nun bu sözlerine Çıray’ın ardından Millet İttifakının sol cenahı olan CHP’den de tepki geldi. CHP eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Ağıralioğlu'nun ifadeleriyle ilgili “Densiz ”DOST” un biri “ABDÜLHAMİT NEYSE ATATÜRK O’DUR” buyurmuş. Görülüyor ki;bu KAFA’nın mevcut iktidar anlayışından farkı yoktur. Bu densizliğe tepkisiz kalmak AYIP,bu KAFA ile iktidar aramaksa NAFİLEDİR. Akşehir Gölü’ne maya çal daha iyi...” ifadelerini kullandı.

 

Millet İttifakı'nda yaşanan çatırdamalar Abdülhamid-Atatürk kriziyle yeni bir boyut kazandı. 'Gizli anayasa' ile 'paçayı nasıl kurtaracağız' gerilimi yaşayan muhalefetteki bu yeni kriz, ittifakın sonunun geldiği yorumlarını yaptırdı.

İYİ Parti'de 'Abdülhamid-Atatürk' krizi! Yavuz Ağıralioğlu'na Aytun Çıray'dan tepki

İYİ Parti'de 'Abdülhamid-Atatürk' krizi! Yavuz Ağıralioğlu'na Aytun Çıray'dan tepki

İYİ Parti'de yaşanan 'seçilmeyecekler listesi', FETÖ krizi, 'gizli anayasa' görüşmelerinin ardından yeni bir kriz daha ortaya çıktı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözlerine İzmir Milletvekili ulusalcı Aytun Çıray, 'Sözünü ben kabul etmiyorum." diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti'de 'seçilmeyecekler listesi' krizi ile başlayan ve FETÖ, 'gizli anayasa' gibi skandal olaylarla devam eden gerilime bir yenisi daha eklendi. Milliyetçi kökenli İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nun ”Abdülhamid neyse Atatürk odur..” sözlerine İzmir Milletvekili ulusalcı Aytun Çıray, "Tarihimizi inkâr etmiyoruz... Ancak "Abdülhamid neyse Atatürk odur.." sözünü ben kabul etmiyorum." diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti'de gerilim devam ediyor

İYİ Parti'de 2. Olağan Kurultayı'nda ortaya çıkan 'seçilmeyecekler listesi' krizi ile başlayan sarsıntı artarak devam ediyor. Listede adı geçenlerin İYİ Parti Genel Merkezini basması ve diğer partililer tarafından tekme tokat dışarı atılması, Meral Akşener'in listeyi ortaya çıkardığı söylenen Koray Aydın'a görev vermesi gerilimi arttırmıştı.

Bu gerilim devam ederken İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ katıldığı canlı yayında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu söyledi. Ardından İYİ Parti'nin CHP-HDP ve Saadet Partisi ile 'gizli anayasa' çalışması yaptığı ortaya çıktı. Ümit Özdağ'ın partiden ihracı ve 'gizli anayasa' görüşmeleri partiyi ikiye böldü ve istifalar ardı ardına geldi.

İYİ Parti'de 'Abdülhamid-Atatürk' krizi

İYİ Parti'de bu kriz devam ederken yeni bir gerilim daha yaşandı. Milliyetçi kökenli olduğu bilinen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu katıldığı canlı yayında "Abdülhamid neyse Atatürk odur" ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu'nun bu sözlerine yine kendi partisinden İzmir Milletvekili ulusalcı Aytun Çıray'dan tepki geldi.

Aytun Çıray, "Tarihimizi inkâr etmiyoruz... Ancak "Abdülhamid neyse Atatürk odur.." sözünü ben kabul etmiyorum." diyerek Ağıralioğlu'na tepki gösterdi.

Şimdi yeni çatlağın partide ulusalcılar ve milliyetçiler arasında nasıl bir etki meydana getireceği merak konusu oldu.

Kaynak:yeni akit


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
23 Kasım koronavirüs bilançosu açıklandıÖnceki Haber

23 Kasım koronavirüs bilançosu açıklandı

Komuta Merkezi skandalı itiraf etti: Türk gemisine izinsiz girdikSonraki Haber

Komuta Merkezi skandalı itiraf etti: Tür...

Yorum Yazın

FBI ajanından şoke eden açıklama! Bakın hangi Türkleri öldürecekti?
Bülent Turan: Saadet Partisi'nin yeri Kaftancıoğlu'nun yanı olmamalı
Meral Akşener canlı yayında açıkladı: Başıma silah dayasalar katılmam
İBB Meclisi'nde CHP'yi susturan konuşma
Mustafa Sarıgül'ün mallarına haciz geldi
Yunan milletvekilinden bomba itiraf: Türkiye bizi defalarca dövdü
Bilim Kurulu Üyesi Çin aşısının yan etkilerini açıkladı
Savunma sanayideki casus Yusuf Hakan Özbilgin tutuklandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BİP ve Telegram paylaşımı
Mansur Yavaş’tan U dönüşü Yaptıkları skandal ‘yanlışlıkla olmuş’
Mukaddesat düşmanları yine sahnede
Erdoğan'la fotoğrafını gösteren Aliyev: İki gardaş!
CHP'li Mehmet Seven'den CHP'li Bilecik Belediyesi'ne 'rüşvet' tepkisi
ABD Adalet Bakanlığı itiraf etti: YPG, terör örgütü PKK'nın alt koludur
Bu anca CHP'de olurdu! "Zam yaptık" dediği maaşları ödemedi
15 yaşındaki kız, HDP'li vekilin rezil teklifini açıkladı
DEİK üyeleri ile toplantı! Başkan Erdoğan bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı.
Yunan medyasından çarpıcı çıkış: Türkiye ile gerilimden kaçınmalıyız
Mesajlaşma uygulamaları parayı işte böyle vuruyor! "Ücret ödemiyorsanız ürün sizsiniz!"
İçinde CHP'lilerin de olduğu 'jigolo çetesi'nden dev vurgun! .

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar