forex

‘İki Dernek Güç Birliği Yaptı’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Zırkan Zirki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan Bucak’ı ziyaret eden Modanlılar Derneği Başkanı Mehmet Özmodanlı, iki derneği birleştirerek birlik olma kararı aldıklarını belirtti.

4iO8vi

Zırkan Zirki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, birleştirici güç olmaya devam ediyor. Bölgede husumetleri sona erdirmek amacıyla kurduğu ‘barış heyeti’ ile takdir toplayan derneğe bir destek de Modanlılar Derneği’nden geldi. Bugün Zırkan Zirki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan Bucak’ı ziyaret eden Modanlılar Derneği Başkanı Mehmet Özmodanlı, önemli bir karar aldı. Özmodanlı, iki derneği birleştirerek aynı yolda beraber yürüyeceklerini açıkladı.

8dajwm

Aldıkları birleşme kararına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Modanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet ÖZMODANLI; “Bugün Zırkan Zirki Derneği Genel Başkanı Sayın İrfan Bucak’ı ziyaret ettik. Aslında Bucak ve Modanlı birer köy ismidir. Aslında aşiret olarak Şeyh Hasan Zerraki’nin torunlarıyız. Onun için biz de birlikte insanlara yardım etmek, barış ve huzura katkıda bulunmak, Türkiye genelinde il ve ilçe teşkilatları kurmak amacıyla birleşme kararı aldık. Aile büyüklerimiz ve kanaat önderlerimize danıştıktan sonra Modanlılar Derneği’ni toplayıp bir karar alacağız ve beraber yol yürüyeceğiz. Bizler zaten aynı kan bağındanız, Şeyh Hasan Zerraki’nin torunlarıyız ve aynı soydan geliyoruz. Birleştirici bir güç olduğu ve bizleri bir araya getirdiği için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

GCa4gW

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Zırkan Zirki Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı İrfan BUCAK ise; “Modanlılar Derneği ve Zırkan Zirki Derneklerini birleştiriyoruz. Şeyh Hasan Zerraki Dedemizin torunları olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” dedi.

J4d46Q

Başkanlar İrfan Bucak ve Mehmet Özmodanlı, dernekte yaptıkları istişarelerin ardından beraberinde Kanaat Önderi Ahmet Bucak ve Derneklerin Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Han Kırsal Mahallesi’ne giderek Muhtar Kahraman Ataş’a misafir oldu. 

odBLfT

Kaynak:akgazete


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elon Musk bombayı patlattı!Önceki Haber

Elon Musk bombayı patlattı!

WhatsApp'ın ardından Instagram'ın da gizliliği ihlal ettiği ortaya çıktı!Sonraki Haber

WhatsApp'ın ardından Instagram'ın da giz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar