forex

Haçlıların beslediği dernekten Mansur ve terör sevicilerin yönetimindeki TTB’ye ödül!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Haçlıların beslediği dernekten Mansur ve terör sevicilerin yönetimindeki TTB’ye ödül!
Avrupa Birliği, Hollanda Krallığı, İsveç’in İstanbul Başkonsolosluğu ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliği gibi Haçlı ittifakının desteklediği Uluslararası Şeffaflık Derneği, bu yılki ‘Şeffaflık Ödülü’nü, ülkücü kimliğine rağmen HDP’nin desteğiyle CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş ile bulduğu her fırsatta terör seviciliğine soyunduğu için hapis cezasına çarptırılan Şebnem Korur Fincancı’nın başında bulunduğu Türk Tabipler Birliği’ne verdi. Dernek, ödülleri özellikle 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü’nde açıklayarak da aklınca Türkiye’ye yönelik algı yapmaya çalıştı.

Haçlıların beslediği dernekten Mansur ve terör sevicilerin yönetimindeki TTB’ye ödül!

Uluslararası Şeffaflık Derneği Türkiye Şubesi (Transparency Int'lTR), 2020 yılı Şeffaflık Ödüllerini Mansur Yavaş ile Türk Tabipler Birliğine layık gördü. 15 Aralık’ta verilecek ödülleri özellikle 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü'nde açıklayarak da Türkiye’ye yönelik algı çabasına girişti.

Dernekten yapılan açıklamada, ülkücü kimliğiyle tanınmasına rağmen, HDP ve İP’in yardımıyla CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş’ın, sosyal hesap verebilirlik ve erişilebilir karar alma anlayışı ile örnek bir yönetim sergilediği belirtilerek “Başkentin yönetiminde şeffaflığın ve katılımcılığın evrensel ölçütlerde uygulanıyor olması, güçlü demokrasi deneyimini yeni kuşaklara aktarmakta ve yurttaşların, kamu kurumlarına ve idari süreçlere güvenini yeşertmektedir. 2020 Şeffaflık Özel Ödülünü Mansur Yavaş’a sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” denildi.

Terör seviciler de ödülsüz bırakılmadı

Dernek, Yavaş’ın yanı sıra terör örgütü PKK/YPG’ye karşı Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na karşı çıkan bir bildiri yayınlayarak, “Savaşın bir halk sağlığı sorunu” ifadelerini kullanan Türk Tabipler Birliği’nin terör sevici politikalarını görmezden gelerek Türk Tabipler Birliğini de ‘Şeffaflık Ödülü’ne layık gördü. Ödüle ilişkin açıklamada, “Küresel salgın, şeffaflığın yaşamsal önemini çarpıcı bir biçimde ortaya koymuştur. Süreç yalnızca salgın verilerinin değil, karar alma süreçlerinin de şeffaf olmasının toplum adına ne kadar büyük bir kazanım olacağını göstermiştir. Türk Tabipleri Birliği, sahada halk sağlığı, kamuoyu önünde de şeffaflık ve veriye dayalı, katılımcı karar alma mekanizmaları için gurur verici bir mücadele yürüterek sivil toplum örgütlerinin demokrasi adına ne kadar vazgeçilmez olduğunu tekrar göstermiştir. Kurumsal kategoride 2020 Şeffaflık Ödülünü Türk Tabipleri Birliğine sunuyor ve tüm sağlık çalışanları ile birlikte bir kez daha şeffaflık talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Başkanı da terörden hapis cezası aldı

Şeffaflık Ödülleri’nin kimlere verileceği konusunda yapılan açıklamada, “Yolsuzluğa karşı mücadeleye dair çalışmaların desteklenmesi, şeffaflık, dürüstlük ve hesap verebilirlik gibi iyi yönetişim ilkelerinin yaygınlaştırılması için, bireysel ya da kurumsal eylem ve girişimleri desteklemek amacıyla verilmektedir” şeklindeki ifadeler dikkat çekiyor. Bu ifadelere rağmen ödülün, ‘Terör örgütü propagandası yapmak”tan hapis cezasına çarptırılan Şebnem Korur Fincancı’nın başında bulunduğu ve üzerine vazife olmayan her konuda ahkam kesen Türk Tabipler Birliğine layık görülmesi, üstelik ödülün 9 Aralık’ta açıklanması, özellikle ilginç bulundu.

Şeffaflık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı E. Oya Özarslan, ödül duyurusunda “Daha iyi ve temiz bir dünya yaratılması konusunda önemli çalışmalar yapan, yolsuzlukla mücadeleyi yüksek sesle dile getiren kişi, kurum ve gazetecilere minnettarız. 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü’nde, topluma örnek olan herkes bu mücadelenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:yeni akit


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osman Gökçek: 'Selahattin Demirtaş, amasız fakatsız teröristtir!'Önceki Haber

Osman Gökçek: 'Selahattin Demirtaş, amas...

HDP'nin skandal Devlet Bahçeli açıklamasına MHP'den tokat gibi cevapSonraki Haber

HDP'nin skandal Devlet Bahçeli açıklamas...

Yorum Yazın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BİP ve Telegram paylaşımı
Mansur Yavaş’tan U dönüşü Yaptıkları skandal ‘yanlışlıkla olmuş’
Erdoğan'la fotoğrafını gösteren Aliyev: İki gardaş!
ABD Adalet Bakanlığı itiraf etti: YPG, terör örgütü PKK'nın alt koludur
15 yaşındaki kız, HDP'li vekilin rezil teklifini açıkladı
DEİK üyeleri ile toplantı! Başkan Erdoğan bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı.
Yunan medyasından çarpıcı çıkış: Türkiye ile gerilimden kaçınmalıyız
İçinde CHP'lilerin de olduğu 'jigolo çetesi'nden dev vurgun! .
CHP’li Faik Öztrak'ın 'çöp' algısı çöktü!
Kılıçdaroğlu'nun fakir diye paylaştığı kadın dolandırıcı çıktı!
Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım: 'Akıncı geliyor!'
T24 takipçisinden alçak tweet!
Cumhurbaşkanı Erdoğan aşı olurken İrfan'dan çirkin sözler
Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı ekonomist Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken istifa etti
Rum Kesimi Kıbrıslı Türklere yollanan aşı tedarikini engelliyor!
TÜMBİFED, bürokratlar ile iş insanları arasındaki buzları eritecek
İBB'nin çift maaşlı yeni Halkla İlişkiler şefi Dilek Karafazlı: AK Parti ile iç savaştan kaçış yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Allah'ın verdiği havayı boşa tüketiyorsun
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın 2 yıl hapis istendi
Biden'ın seçim ekibinde yer alan isim hile yaptığı iddiasıyla tutuklandı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar