forex

Geleneğini bozmayan Sedat Peker ‘Engel’ tanımadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geleneğini bozmayan Sedat Peker ‘Engel’ tanımadı
Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli bireylerle buluşan Sedat Peker geleneğini bozmadı.

xrn1Zu

Her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarla buluşarak çeşitli etkinliklerde yer alan Sedat Peker, uzun süredir yurtdışında bulunması dolayısıyla bu kez de Makedonya’nın başkenti olan Üsküp şehrindeki SOS VITA Derneği’nin (Özel İhtiyaçlara Sahip Kişiler Derneği) etkinliğine katıldı.

ZFX2QW

MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI
SOS VITA Dernek Başkanı Ertan Shakiri aracılığıyla engelli bireylerle bir araya gelen Peker, bu özel günde bütün engellilere akülü araç hediye etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşadığı mutluluğu sosyal medya hesabından dostlarıyla paylaşan Sedat Peker, ayrıca dil din ayrımı yapmadan akülü araçları engelli bireylere dağıtan SOS VITA Dernek Başkanı Ertan Shakiri’ye da teşekkür etti.

itUxOu

İşte Peker’in o açıklamaları…

SOS VITA DERNEĞİ’NİN ETKİNLİKLERİNE KATILDIM
Kıymetli dostlarım, 3 Mayıs Dünya Engelliler Günü’nde adetim olduğu üzere Türkiye’deki etkinliklere katılarak engelli kardeşlerimize destek olma gayretinde olurdum.  Şükürler olsun ki bu sene de Makedonya’nın başkenti olan Üsküp şehrindeki SOS VITA Derneği’nin (Özel İhtiyaçlara Sahip Kişiler Derneği) etkinliğine katılabilme şerefine nail oldum.

gPrxu1

ADİL OLARAK DAĞITTI
Bu değerli kardeşlerimize çok miktarda akülü araç getirterek hediye edebilme şerefini yaşadım. Dernek Başkanı Ertan Shakiri kardeşimin akülü araçları, engelli kardeşlerimize dağıtırken ki adaleti beni çok duygulandırdı.  Makedon, Arnavut, Türk, Romen vatandaşlar arasında hiçbir ayırım gözetmeksizin adil olarak dağıttı (Din, Dil ayrımı yapmaksızın).

XryAxq

NE YAPARSAN YAP ADALETTEN VAZGEÇME
Ertan kardeşime geceden ayrılırken şunu söyledim: Dünya coğrafyasında gücü ve maddiyatı ele geçiren yöneticiler maalesef ki adaletten uzaklaşıyorlar. Senin bu yaklaşımın gelecek nesil Müslüman gençler için beni son derece ümitlendirdi.  ‘Bu dünyada her ne yaparsan yap kardeşim ancak adaletten sakın vazgeçme’ diyerek dostane tavsiyemi kendisine ilettim. Adil insanların yöneteceği bir dünyada yaşamak dileğiyle..."

vjX9Ui

BURCU NAZLI

Kaynak:akgazete


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk gemisindeki aramayı savunan Kemal Kılıçdaroğlu, Yunan basınında destek bulduÖnceki Haber

Türk gemisindeki aramayı savunan Kemal K...

Canlı yayında kavga çıktı! CHP'li isim konuğun üzerine yürüdü: Sen kimsin lan?Sonraki Haber

Canlı yayında kavga çıktı! CHP'li isim k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar