FETÖ raporunda Sedef Kabaş detayı! FETÖ'nün maşası oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FETÖ raporunda Sedef Kabaş detayı! FETÖ'nün maşası oldu
"Cumhurbaşkanına hakaretten" tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ın, FETÖ ile teması, Emniyet raporuna da yansıdı. Kabaş'ın Twitter hesabı hacklenince "JeansınBiri" kullanıcı adlı FETÖ'cünün hesabını kurtardığı ortaya çıktı. Kabaş'ın minnet duyduğu FETÖ'cüyle ilgili yazışmalarının da örgütün elinde olduğu belirtildi. Raporda, FETÖ'nün Kabaş gibilerle provokasyonel faaliyetlerde bulundukları, yapılan bu faaliyetleri de üstlerine raporladıkları kaydedildi. Kabaş'ın Twitter'dan hesabını geri alan "JeansınBiri" kullanıcı adlı Ahmet Kemal Aydoğdu, FETÖ'nün mahrem imam çıkmıştı. Salih kod adını da kullanan Aydoğdu tutuklanmıştı.

Sedef Kabaş'ın FETÖ'lerden aldığı yardım Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından 2017 yılında hazırlanan "FETÖ Silahlı Terör Örgütü Emniyet Mahrem Yapılanması Raporu"nda yer aldı.Rapora göre, FETÖ Devletin önemli kurumlarına sızmayı hedefleyen yapılanmasına "mahrem hizmet" diye adlandırıyordu. Örgütün "Emniyet Mahrem Yapılanması" ile ilgili operasyonlarda birçok bilgi ve belge ele geçirildi. Elde edilen belge ve dokümanlarda örgütün ideoloji faaliyetleri çerçevesinde dikkat çekici olanlar raporda incele konusu yapıldı.FETÖ'NÜN RENKLENDİRME TAKTİĞİ
Emniyetin raporuna göre, Devletin operasyonları karşısında beli bükülen örgütün, mensuplarını gizlemek için geliştirdiği strateji de ele geçirilen belgeler arasında çıktı. Legal grupların, oluşumların içine sızma faaliyeti olarak geliştirilen bu stratejiye "renklendirme" denildiği tespit edildi.
Örgütün bu taktiğine göre, FETÖ'cüler farklı siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, dini cemaatlerin içine sızıp, kendilerini o gruptan gibi göstermeye çalışıyorlardı. Bu çerçevede kendilerini yeri geldiğinde Atatürkçü, Ülkücü, milliyetçi-muhafazakar veya solcu gibi gösterdikleri anlaşıldı.

ORTAK PROVOKASYON ÜRETMEK İÇİN
Raporda, FETÖ'nn renklendirme taktiği şu ifadelerle anlatıldı: "17-25 Aralık ve 15 Temmuz Darbe Girişimi süreçlerinden sonra deşifre olan FETÖ/PDY silahlı Terör Örgütünün yasadışı faaliyetlerini sürdürebilmek adına geliştirdiği yöntemlerden bir diğerinin, 'renklendirme' olarak tanımladıkları 'diğer oluşumlar içine sızma' faaliyeti olduğu, incelenen verilerden anlaşılmıştır.Yapılan operasyonlar ve adli soruşturmalar ile örgütün çözülmesi neticesinde; kamufle olarak kuvvet kazanmak, yeniden devlet kurumlarına sızmak ve ayrıca sosyal medyada provokasyonlar üreterek mevcut hükümete karşı halk ayaklanması vb. huzursuzluklar yaratmak için geliştirdikleri bu yöntemin; hem kamu kurumu, hem günlük yaşam hem de sosyal medya içerisinde denendiği, ele geçirilen dokümanlardan da anlaşılmaktadır.

Örgütün belgelerinden, kısmen de olsa başarılı olduğu tespit edilen bu yöntemin, daha önce FETÖ/PDY üzerinde yapılan soruşturmalarda gündeme geldiği bilinmektedir. Bu bağlamda; Devletin bekası, vatandaşların huzur ve sükûnunun devamı için bahsi geçen yeni yöntemle ilgili ayrıca tedbir almanın gerekliliği de değerlendirilmelidir."

SEDEF KABAŞ İLE TEMASLARI
FETÖ operasyonlarında ele geçirilen dokümanlardan "EK 5 SM-GUNDEMLERİ 18012016" isimli Word belgesi içerisinde yer alan metinde FETÖ'nün Sedef Kabaş ile de temas ettiği anlaşıldı. Raporda yer verilen o belgede, "Sedef Kabaşın hackerlar tarafından twit hesabının çalınması olayında hesabı kurtarıp arkasından twittera onaylatan jb oldu. sedef kabaş büyük minnet altında kaldı. yazışmalar mevcut" yazıyor.KABAŞ'I MAŞA YAPTILAR
Raporda daha sonra FETÖ'cülerle ilgili şu tespitlere yer veriliyor: "Örgüte tezat görüşte olduğu bilinen medya mensupları ve gruplara yönelik olarak, mevcut hükümet aleyhine olacak şekilde; iletişim, twit atma ve provokasyonel faaliyetlerde bulundukları, yapılan bu faaliyetleri üstlerine raporladıkları tespit edilmiştir.Örgütün 'renklenme' denilen yöntemi; kendilerini gizlemekten ziyade sosyal medyada ters algı oluşturmak ve karşıt görüşlü grupları maşa yaparak, mevcut yönetime karşı kışkırtmak için kullandığı gözlemlenmiştir. Sanal ortam üzerinden de olsa fitne amaçlı yapılan bu çalışmalarda; örgütün kendilerine mensup ya da mensup olmayan fark etmeksizin herkesi, örgüt lehine kullanmaya çalıştığı açıkça görülmektedir."

Kaynak:Sabah


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İmamoğlu Ekşi Sözlük'e de malzeme oldu: İstanbul’u tuzluyorum gözlerim kapalı…Önceki Haber

İmamoğlu Ekşi Sözlük'e de malzeme oldu:...

MHP’den Fazıl Say’ın İmamoğlu paylaşımına sert cevapSonraki Haber

MHP’den Fazıl Say’ın İmamoğlu paylaşımın...

Yorum Yazın

25 yıl boyunca vatandaşın ihtiyacını karşılayacak! Karadeniz gazında yeni aşamaya geçildi
Gündemi sarsan itiraflar! CHP'li belediyeler kasalarını DHKP-C'ye açtı
PKK'lı vekil İsveç'te hükümetten desteğini çekti
Atatürk'ü kim unutuyor, kim sahipleniyor? İki miting arasındaki fark!
CHP mitingde "Her yer kandil, her yer direniş" sloganı atıldı
İstanbul mitingine damga vuran an! İmamoğlu herkesle tokalaştı! Yavaş'ı es geçti
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Gençlik Şöleni'nde konuştu: Bizlere umut oldunuz
Türkiye'nin gençleri Adana'ya akın etti: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi seli
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya liderleri ile görüştü
200 km güneyde SİHA'lardan nokta atışı: Süleymaniye'de 4 terörist öldürüldü
Ahmet Davutoğlu Şırnak'ta
Akşener: İstanbul Havalimanı'nın adı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı olacak
Hollanda konut satışları ve kiralara sınırlama getirdi
Busenaz Sürmeneli, Buse Naz Çakıroğlu ve Hatice Akbaş Şennur Demir dünya şampiyonu!
Atilla Taş'tan Karadenizlilere ağır hakaret! Özür dilemek zorunda kaldı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la müteahhit arasında sıkı pazarlık: Ne diyor bu ya? Değiştirelim bunu
İşte Atatürk Havalimanı planı: Pistler ve binalar kalıyor, 132 bin 500 ağaç dikilecek
AK Parti'den muhalefete okkalı cevap: Milletimiz mutlaka görür tarih mutlaka kaydeder
CHP 11 yılda 11 yenilginin sorumlusunu buldu: Meğer her şeyi SADAT organize etmiş!
İsveç'in mesnetsiz açıklamasına Fahrettin Altun'dan yanıt: Gözümüzün içine bakıp yalan söylemeye devam ediyorsunuz

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar