forex

ekrem'in algı operasyonu elinde patladı! 'Sayıştay'a takılan sütün dağıtımı değil, usulsüz ihalesi'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ekrem'in algı operasyonu elinde patladı! 'Sayıştay'a takılan sütün dağıtımı değil, usulsüz ihalesi'
Sayıştay, İBB’nin usulsüz uygulamalarını mevzuata aykırı buldu. İBB Ekrem'in algı operasyonuna tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, "Sayıştay'a takılan sütün dağıtımı değil, usulsüz ihalesi" dedi.

Ekrem İmamoğlu Halk Süt Projesini tanıttı: 16 milyon İstanbulluya verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz - istanbulgercegi.com

Sayıştay; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yaptığı denetimde usulsüz olarak yapılan süt dağıtımı, ücretsiz ulaşım ve eğitim desteği gibi uygulamaları mevzuata aykırı buldu.

 

EKREM'DEN ALGI OPERASYONU!

İBB Ekrem ; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından yaptığı açıklamada; "Sayıştay, 0-4 yaş çocuklu annelere sağladığımız ücretsiz ulaşımı, 115 bin çocuğa dağıttığımız ücretsiz sütü ve üniversitelilere sağladığımız eğitim desteğini mevzuata aykırı buldu. Üstün kamu yararı bulunan tüm hizmetlerimiz devam edecek. Anneler, çocuklar, gençler müsterih olsun" iddiasında bulundu.
 

GÖKSU: "SAYIŞTAY'A TAKILAN SÜTÜN DAĞITIMI DEĞİL, USULSÜZ İHALESİ.."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu; Ekrem İmamoğlu'nun konu ile ilgili algı yaptığını açıkladı.

Göksu; "Sayıştay'a takılan sütün dağıtımı değil, usulsüz ihalesi.. Öğrencilere burs verilmemesi için bursları Anayasa Mahkemesi'nde iptal ettiren CHP.. Ücretsiz ulaşımın Sayıştay'a takılacağını, olur alınması gerektiğini yüzlerce kez mecliste anlattık" dedi.

 

KAYNAR: "DÜRÜST VE SAMİMİ İSENİZ SAYIŞTAY'IN BU KONULARLA İLGİLİ KARARINI YAYINLAYIN"

İBB AK Parti Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar da; Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. Kaynar şunları söyledi:

"Yaptığınız işleri kanuna uygun yapmak gibi bir mecburiyetimiz yok mu? İhalesiz alım yapmaya Sayıştay 'Evet' mi desin? Anayasa, Kanun sizler için geçerli değil mi? O dilinizden düşürmediğiniz demokratik sosyal hukuk devleti kurallara uyulmadan nasıl sağlanacak?
 

"SAYIŞTAY, 'İHALESİZ ALIM YAPAMAZSIN' DİYOR"

"Sayıştay süt dağıtamazsın demiyor, yandaştan 'İhalesiz alım yapamazsın' diyor. Hem de markette satılan sütten 2 kat daha pahalıya mal ederek belediyeyi zarara uğrattığınız ortada. Dürüst ve samimi iseniz Sayıştay'ın bu konularla ilgili kararını yayınlayın herkes görsün."

Kaynak:beyaz gazete


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kartal'a 45 dakika yetti! Beşiktaş 4-0 BB ErzurumsporÖnceki Haber

Kartal'a 45 dakika yetti! Beşiktaş 4-0 B...

Sayıştay raporu, CHP’li İBB’de yaşanan bir skandalı daha ifşa etti! Ekrem gecekondu parasına da konduSonraki Haber

Sayıştay raporu, CHP’li İBB’de yaşanan b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar