forex

CHP'li Engin Altay'ın yalanı ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu ve Akşener KKTC'ye çağrılmış .

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla devlet adına Türkiye'den bir heyet gittiğini, heyette siyasi partilerden neden sadece MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin olduğunu sorarak "Kıbrıs'a giderken CHP'ye, İYİ Parti'ye, HDP'ye yani Meclisteki siyasi parti gruplarına nezaketen bir 'Buyrun' denmez mi?" ifadelerini kullanmıştı.AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; CHP Grup Başkanvekili ve Engin Altay'ın, Kılıçdaroğlu ve Akşener'in KKTC'ye çağrılmadığı yalanını belgesiyle ortaya çıkardı.

CHP'li Engin Altay'ın yalanı ortaya çıktı! Kılıçdaroğlu ve Akşener KKTC'ye çağrılmış

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 37. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törenlere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çağrılmadığına yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bülent Turan; KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i törenlere davet ettiğine ilişkin yazıyı TBMM Genel Kurulu'nda gösterdi.

TATAR: "SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU SİZİ VE KIYMETLİ EŞİNİZİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ONUR DUYACAĞIMIZI İLETİR, EN İYİ DİLEKLERİMİ SUNARIM"

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından 6 Kasım 2020 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderilen yazıda; "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle 15 Kasım günü gerçekleştirilecek törenler ve bu çerçevede yapılacak etkinliklerde sizi ve kıymetli eşinizi aramızda görmekten onur duyacağımızı iletir, en iyi dileklerimi sunarım" deniliyor.

ALTAY'IN "CHP'YE, İYİ PARTİ'YE NEZAKETEN BİR 'BUYRUN' DENMEZ Mİ?" İDDİASI

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla devlet adına Türkiye'den bir heyet gittiğini, heyette siyasi partilerden neden sadece MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin olduğunu sordu.

Altay, Meclis'te sadece MHP'nin bulunmadığını belirterek, "Kıbrıs'a giderken CHP'ye, İYİ Parti'ye, HDP'ye yani Meclisteki siyasi parti gruplarına nezaketen bir 'Buyrun' denmez mi?" iddiasında bulundu.

TURAN: ENGİN ALTAY İFADESİNİ BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın söz konusu iddiasını yalanladı ve şunları söyledi:

"Az önce sayın grup başkanvekilinin (Engin Altay) 'Neden Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan gitti de bizler gitmedik' dedi. Ben de soruyorum. Oranın resmi davet sahibi Türkiye'nin tanıdığı ve kabul ettiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar'dır. Biz Cumhur ittifakının paydaşları olarak onurla ve gururla o davete icabet ettik. İsterdik ki tüm partilerin genel başkanları da aynı heyecanla ve aynı gururla o toplantıya katılsaydı. Kıbrıs meselesine polemikçi bir yaklaşımla 'Uçak vardı, yoktu. Sen çağrıldın, ben çağrılmadım' tarzı bir söylemle yaklaşmanın ne Kıbrısımıza ne Meclisimize hiçbir faydası olmayacak. Biz Cumhur ittifakının paydaşı genel başkanlarla gitmekten onur duyuyoruz. Siz de Millet İttifakı'nın paydaşı olan partilerle beraber gelseydiniz, beraber olsaydınız. Bu davet sahibi ben ve biz değiliz ki eleştiriyorsunuz. Sayın Engin Altay'ın bu ifadesinin bir daha gözden geçirilmesini daha faydalı olacağı kanaatindeyim.."

İŞTE O BELGE!

"Kıymetli grup başkanvekilleri ısrarla 'Neden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, neden Sayın Meral Akşener Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki programlara davet edilmediler? diye sitem ettiler. Bizler de 46 yıl sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde egemenliğimizin en güzel göstergesi olan kapalı Maraş'ın açılmasından gurur duyduk. 'Bunu polemik yapmayalım, bunu uzatmayalım' dedik. Israrla arkadaşlar, 'Davet edilmedik. Böyle şey olmaz. Neden Bahçeli var? Neden Erdoğan var?' diye sitem ettiler. Şimdi yine söylüyorum. Kıbrıs üzerinden polemik yapmak gerçekten samimiyetle söylüyorum ki hiçbir partiye yakışmıyor. Bakınız. 'Neden Sayın Bahçeli var? Neden Erdoğan varın' bir diğer cevabını bir belgeyle göstermek istiyorum."

"6 Kasım 2020. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle 15 Kasım günü gerçekleştirilecek törenler ve bu çerçevede yapılacak etkinliklerde sizi ve kıymetli eşinizi aramızda görmekten onur duyacağımızı iletir, en iyi dileklerimi sunarım. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar."

"ATARIM YALANI, YÜRÜRÜM. BU YAKIŞMAZ"

"Siyaset bu değil ki? Atarım yalanı, yürürüm. Bu doğru bir şey değil. Bu yakışmaz. Sayın Kılıçdaroğlu da, Sayın Meral Akşener de davetli. Yoğundur gelemez. Daha önce gitmiştir, bir daha gerek duymamıştır hepsi mümkün. Ama 'Sayın Erdoğan niye gitti? Sayın Bahçeli'yle beraber gitti. Biz niye gelmedik.' Bu çok ucuz yaklaşım. Sayın Ersin Tatar'ın tüm partilerde olduğu gibi Sayın İYİ Parti Genel Başkanı'nı da, Sayın CHP Genel Başkanı'nı da çağırdığını tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bu davetin üzerine Sayın Bahçeli'nin, Sayın Erdoğan'ın ve yine aynı şekilde DSP Genel Başkanı'nın törenlere katıldığını, seneye de imkan olursa bütün partilerle beraber gitme talebimizi yinelemek istiyorum."

.

Kaynak:a haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekrem'in Twitter’daki troll ordusunda 2 milyona yakın sahte takipçi var..!Önceki Haber

Ekrem'in Twitter’daki troll ordusunda 2...

Azerbaycan tezkeresi HDP hariç TBMM'de kabul edildiSonraki Haber

Azerbaycan tezkeresi HDP hariç TBMM'de k...

Yorum Yazın

Ekrem yine AK Parti'nin projesine çöktü !
CHP'li Ali Mahir hakkında flaş gelişme..
Bakan Hulusi Akar'dan CHP'li vekile sert tepki
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tank Palet Fabrikası yalanları! .
CHP'li vekilin sözleri tepki çekti! 'Ordu satıldı'
Kanal karşıtları da ‘Soros’çu çıktı
Ünal'dan CHP'li milletvekiline sert tepki! 'Muhaberat artığı Esed aşığı'
CHP zihniyeti isyan ettirdi! 'Ya yeter sizin partinizde genetik mi bu?'
Belediyedeki milyonluk vurgun ortaya çıktı! İç İşleri bakanlığı harekete geçiyor
EGM'den 'Genelge' açıklaması
28 Kasım korona bilançosu açıklandı
Bi bu kalmıştı!.. Bay kemal'den AK Parti "fetvası"
CHP'li İzmir Belediye Başkan Tunç Soyer'den skandal toplantı
Bu muhalefet Türkiye’ye ne katar?
Borsa İstanbul'un yüzde 10 hissesi de devredilmişti! Katar'ın Türkiye'ye yatırımı dudak uçuklattı
Hayali söyleşiyle milyonluk vurgun
20 yaş ve 65 yaş sokağa çıkma yasağı saatleri belli oldu! Bugün sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor?
Ahmet Davutoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı
10 yılda 10 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu: Başarısız olanları partiden göndereceğiz
Murat Karayılan: CHP'ye daha yakınız

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar