Reklamı Geç

CHP lideri Kılıçdaroğlu namus sözünü tutmadı! Söz verdiği halde kovulan işçilere randevu vermedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" demişti ama işten çıkarılan işçilere 2 gün boyunca randevu vermedi. Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) randevu almadan giden Kılıçdaroğlu'nun; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden(İBB) çıkarılan ve CHP Genel Merkezi'ne gelen 4 işçiye 2 gün boyunca randevu vermediği bildirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart 2019 yerel seçiminden önce açıklamada bulunmuş ve "Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" iddiasında bulunmuştu. Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı seçildikten sonra 13 bin 312 kişiyi işten çıkardı. 44 bin 995 kişiyi de işe aldı. İBB'den çıkarılan 13 bin 312 kişi adına Samet Bulutcu, Ömer Çevik, Mustafa Hakan Tüter ve Birol Durmuş, 15 Eylül 2020'de CHP Genel Merkezi'ne gitti ve Kılıçdaroğlu'yla görüşmek için randevu talep etti.

CHP Genel Merkezi, mağdur işçilere randevu vermedi. Bulutcu, Çevik, Tüter ve Durmuş, 16 Eylül 2020'de yeniden CHP Genel Merkezi'ne geldi ve Kılıçdaroğlu'ndan yeniden randevu talep etti. CHP Genel Merkezi, söz konusu işçilere yeniden randevu vermedi. SABAH'a konuşan mağdur işçiler, Kılıçdaroğlu'nun 18 Aralık 2018'de açıklama yaptığı ve "Bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak" dediği gerekçesiyle CHP Genel Merkezi'ne geldiklerini ancak iki gün boyunca Kılıçdaroğlu'yla görüştürülmediğini açıkladı.

Senin vereceğin namus sözü bu kadar olur! - Yörünge Dergisi

NAMUS SÖZÜNÜ TUTMADI
Bulutcu: 2011'de İBB'nin iştiraki olan İSPARK A.Ş'de işe girdim. 5 yıl çalıştım. 5 yıl sonra İBB'nin diğer iştirak şirketi olan İstanbul Ulaşım A.Ş. şirketine geçiş yaptım. 4 yıl orada sahada belediye otobüslerinin denetimliğini yaptım. 23 Ocak 2020 tarihinde hiç bir gerekçe gösterilmeden iş kanununa göre madde 17'den sözleşmem fesih edildi ve işten çıkartıldım. Sayın Kılıçdaroğlu yerel seçimlerden önce namus sözü vermiş 'Haksız şekilde işten çıkartılan olursa gelsin beni bulsun' demişti.

15 Eylül 2020 tarihinde benim gibi haksız şekilde işten çıkartılan 3 arkadaşım ile birlikte İstanbul'dan borç para bularak CHP Genel Merkezi'ne Ankara'ya gittim. CHP Genel Merkezi'nin önünde birinci gün basın açıklaması yaptım. 'Kemal Bey bize haksız şekilde işten çıkartılan olursa gelsin demiştiniz. İşte geldik yarına kadar sizden randevu talep ediyoruz' dedim. Ertesi gün saat 11 gibi tekrar CHP Genel Merkezi'ne geldim. Kapıdaki güvenliklere durumu izah ettim, bizden telefon numaramızı istediler. 5 dakika sonra içeriden sekreterlerden birisi aradı. Randevu verilmediğini söyledi. Aynı şeyi kapıda bekleyen güvenlikler tekrarladı.

Basın mensubu arkadaşların tekrar karşısına çıktım. CHP Genel Başkanı'ndan 2 gün 'Haksız şekilde işinden çıkartılan olursa gelsin, beni bulsun' sözü üzerine randevu talebinde bulunduk. Fakat randevu vermedi. Kemal Bey'in namus sözü yere düştü. 'Takdir Aziz Yüce Türk milletinindir' diyerek basın açıklaması yapıp ayrıldım.Kemal Bey verdiği namus sözünü tutmadığı gibi bize randevu verip dinlemedi bile. Üzülerek söylüyorum ki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bizim nezdimizde güveninirliği kalmamıştır.

Kaynak:beyaz gazete


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altay Tankı'nda heyecanlandıran gelişme! O Ülke ile imzalar atıldı...Önceki Haber

Altay Tankı'nda heyecanlandıran gelişme!...

Üsküdar Belediyesi üniversiteli öğrencilere doğalgaz desteği verecekSonraki Haber

Üsküdar Belediyesi üniversiteli öğrencil...

Yorum Yazın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB yönetimine sert tepki
Can Ataklı'dan Ekrem'e ağır sözler: Salak gibi kar küreme aracını gönderirsen...
Son dakika: Meral Akşener koronavirüse yakalandı
İşte böyle olur yemek molası! Bakan Varank’tan CHP’li Ekrem’e bomba kapak!
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ndan Ekrem'e destek geldi
Gazeteci Hulki Cevizoğlu'dan İmamoğlu'na: İstanbul'u yönetemeyen Türkiye'yi de yönetemez
Ekrem : ''Yediğim yemek karla mücadele kadar önemli'' !!!!
İBB, İETT araçlarını kaderine terk etti! Otobüsler 3 gündür Hadımköy'de
Ali Babacan’a pazarda “Yaşam standardımız düştü” diyen kadının daha önce Müge Anlı’nın programına katıldığı ve “Evim var, orman içinde apartım var” dediği ortaya çıktı.
Fatih Portakal BİLE İBB ekrem'e isyan etti! Açtı ağzını yumdu gözünü
Fazıl Say’a okkalı gönderme! Piyanist değil piyonisttir
Nihat Genç, Ekrem ve Murat için öyle bir yakıştırma yaptı ki...
Bekir Bozdağ: Millet İttifakı 3’üncü ittifakı kurduruyor
Ekrem'in rakı-balık sefasını ortayan çıkaran Cengiz Alçayır CHP’nin troll ordusunu dize getirdi
Mehmet Boynukalın'dan Ekrem İmamoğlu'na okkalı şamar: Allah böyle çarpar
Ekrem'e balıkçıdaki görüntüleri soruldu
MHP’den Fazıl Say’ın İmamoğlu paylaşımına sert cevap
FETÖ raporunda Sedef Kabaş detayı! FETÖ'nün maşası oldu
Ateist Mine, Ekrem'i korumak için dansöz gibi kıvırdı
İstanbullunun kar çilesine İETT çilesi de eklendi! 22 saatte 69 otobüs yolda kaldı, insanlar yürüyerek evine gitti

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar