forex

Başkan Erdoğan'dan ABD'de net mesaj: Terör örgütüne kaptıracak tek bir gencimiz yok!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABD'nin New York kentinde Yeni Türkevi Binası Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan net mesajlar verdi. Erdoğan, terör örgütlerine finansal destek sağlayan ABD'de yaptığı konuşmada, "İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, tek bir evladımız yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, tek bir evladımız yoktur. Sizlerden sadece eğitiminize, hedeflerinize odaklanmanızı, ülkeniz, milletiniz ve kendiniz için hayal kurmaya devam etmenizi istiyorum” dedi.

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu için New York’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKEN Vakfı üyelerini Türkevi’nde kabul etti. Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere önemli mesajlar verdi. Erdoğan, gençlerden hedeflerine odaklanmalarını, ülkeleri, milletleri ve kendileri için hayal kurmaya devam etmelerini istedi.

"Onlarca kardeşimizin kaygılarını giderdiniz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitim hayatı salgın nedeniyle kesintiye uğrasa da öğrencilerin barınma ve burs desteği gibi ihtiyaçlarında değişiklik olmamıştır. Sağladığınız imkanlar sayesinde onlarca kardeşimizin kaygılarını giderdiniz. Türkiye’nin 2010 yılından bu güne 5 farklı eyaletteki 8 merkezde 500’ü aşkın öğrenciye hizmet sunması takdire şayandır. Sürecini yakından takip ettiğim New York’taki yurdun da bir an evvel tamamlanarak Türk ve yabancı öğrencilere hizmet vermeye başlayacağına inanıyorum” dedi.

Gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili gençler, insan ömrünün en kıymetli hazinesi hayat mevsiminin bahar mevsimi olan gençlik, aynı zamanda bireyin şahsiyet ve karakterinin teşekkül ettiği en kritik dönemdir. Gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali tehdit altında demektir. Bu konuda yaşanacak en küçük ihmalin milletimize, devletimize ve elbette davamıza çok ağır faturaları olacaktır. Hükümetlerimiz döneminde yürüttüğümüz gençlerle ilgili çalışmalara bu hassasiyetle yaklaştık. Gençlerimizin kendilerini en güzel, en donanımlı yetiştirmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık” ifadelerini kullandı.

"İslam düşmanlığı ile mücadelemize önemli katkılar sağlıyor"

“Devletimizin kurumlarının verdiği burs ve desteklerden vakıflarımızın teşvik edilmesine kadar her türlü imkanı kendilerine sunduk” diyen Erdoğan, “TÜRKEN Vakfı’mız da yürüttüğü faaliyetlerle hem kendi gençlerimize hem de ülkemizin ve tüm Amerikan toplumunun geleceğine yatırım yapıyor. Vakfımızın gerçekleştirdiği örnek faaliyetler çağımızın vebası olan İslam düşmanlığı ile mücadelemize önemli katkılar sağlıyor. Gençlik Köprüleri gibi programlar sayesinde ülkemize yönelik ön yargıların kırılmasına sizler yardımcı oluyorsunuz. Bu programın önümüzdeki yıllarda katılımcı sayısının daha da artarak sürdürülmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yoktur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, tek bir evladımız yoktur. Bilerek ya da bilmeyerek bu yapıların ağına düşen, ulaşamadığımız, elinden tutamadığımız her bir gencimizin sızısını yüreğimizde hissediyoruz. Bu yüzden onlar bir çalışıyorsa biz beş çalışacağız. Onlar bir faaliyet yapıyorsa biz 10 faaliyet yapacağız. Karşımızdakiler bir gence ulaşıyorsa biz binlercesine, yüzlercesine ulaşmaya gayret göstereceğiz. Ama bu hainlerin, bu mankurt sürüsünün gençlerimizin aklını ve kalbini zehirlemesine fırsat vermeyeceğiz” dedi.

“Necip bir milletin evlatlarısınız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her kesimden gençlerimize sahip çıkma konusunda TÜRKEN Vakfı’na gönül veren siz kardeşlerime ben güveniyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak her fırsatta gençlerimize şu hususları hatırlatıyorum; sizler asla sıradan bir milletin, sıradan bir ülkenin evlatları değilsiniz. Hepiniz de tarihi ile, birikimiyle, vicdanı ile, değerleriyle mağdur ve mazlumlara sahip çıkmasıyla necip bir milletin evlatlarısınız. Atanız Sultan Alparslan’dır, Fatih’tir, Yavuz’dur, Sinan’dır, Barbaros’tur, Nene Hatun’dur. Siz Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, daha nice büyük mücadelelerde destan yazan kahramanların mirasçılarısınız” dedi.

"15 Temmuz gecesi milletimiz demokrasi ve özgürlük dersi vermiştir"

“Bugün de vatanı, bayrağı, ezanı ve istikbali söz konusu olduğunda ölümü öldüren cesur bir milletin çocuklarısınız” ifadelerini kullanan Erdoğan, “15 Temmuz gecesi milletimiz çıplak elleri ile tankları durdurarak, silahları susturarak tüm dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi vermiştir. Başınızı asla yere eğmeyin, özgüveninizi asla kaybetmeyin, ümidinizi hiçbir zaman yitirmeyin, karamsarlığa kesinlikle kapılmayın. Her biriniz bizim ve ailenizin istikbalisiniz. Sizler aydınlık yarınlarımızın teminatısınız. Bilimde, sanatta, sporda, inovasyonda, teknolojide çığır açacak projelere sizler imza atacaksınız. Çok yakında önemli sorumluluklar üstlenecek, önemli görevlere gelecek, ülkemize aşkla hizmet edeceksiniz. Sizlerden sadece eğitiminize, hedeflerinize odaklanmanızı, ülkeniz, milletiniz ve kendiniz için hayal kurmaya devam etmenizi istiyorum” dedi.

Kaynak:yeni akit


Bazı okullardan yükselen ezan sesi CHP yandaşı medyayı rahatsız etti! 'Okullarda ezan okunması hangi ihtiyacı karşılamaktadır?'Önceki Haber

Bazı okullardan yükselen ezan sesi CHP y...

Galatasaray, Kayserispor'dan 3 yediSonraki Haber

Galatasaray, Kayserispor'dan 3 yedi

Yorum Yazın

AK Parti'li Cahit Özkan: Faiz indiriminin uzun vadede ne getirdiğine bakmak lazım
Vladimir Putin: Cumhurbaşkanı Erdoğan haklı
Türkiye'den SİHA alacak ülkeler arasında Kırgızistan da katıldı
Fatih tuğralı vakfiyenin satışı iptal edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrika liderleriyle gülüştükleri fotoğrafın hikayesi
MİT tarafından yakalanan MOSSAD ajanının ilk ifadesi
Hafızana reset mi attırdın? Bülent Arınç'tan şoke eden sözler: Ecevit dine saygılıydı
Yunan, İsmail Saymaz'ın tavrını görse kendinden zanneder!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç Afrika lideriyle bir araya geldi
Cevizoğlu yerden yere vurdu: İmamoğlu kesin de oyu kimden alacak?
10 ülkenin Ankara'daki büyükelçileri Dışişleri'ne çağrıldı
İzmir merkezli 41 ilde FETÖ operasyonu: 158 gözaltı kararı
Yeşim Salkım'dan olay açıklama! Tamer Karadağlı-Nihal Yalçın yorumu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anketlere gereken cevabı sandıkta vereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrısına cevap
Melih Gökçek'ten olay sözler! Kılıçdaroğlu açıkça suç işledi! Aday olamaz!
Orhan Miroğlu'ndan Diyarbakır'daki açılışa tepki: Sizi gidi "hafıza kaçağı" korkaklar!
İBB mali çöküntüde: Ekrem, İETT garajını da satışa çıkardı! İşte bedeli
Türk firmaları, nakliye sorunu yaşayan İngiltere ve AB ülkelerine tır şoförü gönderecek
Fuat Oktay'dan Yunanistan ve Rum Kesimi'ne sert uyarı! 'Akdeniz’de rotasını şaşıran cevabını alır'

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar