forex

2 Kişilik Kız Oyunları Burada

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2 Kişilik Kız Oyunları Burada
Mesela kızların en çok sevdiği oyunların başında bir karakterin makyajını yaparak, onu çeşitli seçenekler üzerinden giydirme, aksesuarlar ile süsleyerek son halini vermek şeklinde özetleyebileceğimiz giysi giydirme oyunları gelir.

İki Kişilik Kız Oyunları

Oyun yaşamın kendisi olmamakla birlikte hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Çocuklar açısından ise, boş vakitlerin değerlendirilmesi yanında en önemli dünyaya adapte olma aracıdır. Oyun oynayarak çocuklar diğer çocuklarla iletişime geçer, çevresini kontrol eder ve en nihayet eğlence duygusunu öğrenirler. Bu yönüyle oyun, çocukların fiziksel, sosyal ve kavramsal gelişimleri noktasından en iyi eğitim modelidir diyebiliriz.


Oyunlar aynı zamanda çocukların problem çözme, hayal güçlerini geliştirme, yeniliklere açık olma ve kendini keşfetme gibi özelliklerinin geliştirilmesine fırsat tanır. Çocuk oyun oynarken üstlendiği anne-baba, kız-erkek çocuk gibi roller ile birlikte cinsel kimliğini ortaya koymakta veya bu kimliğini kazanmaktadır. Kaldı ki 3-6 yaş arasında bulunan çocuklar rol model oluşturma döneminde bulunduklarından oyunlar onlara önemli bir fırsat sunmaktadır.

Konuyu daha spesifik işlemek üzere şu soru ile devam edelim: Acaba kız çocuklarının gelişiminde oyunların ne gibi etkisi vardır? Soruya cevap vermeden önce şu tespitte bulunmak istiyorum: Ebeveynler kız çocuklarının kendilerini tanımaları, el-göz koordinasyonunu sağlayabilmeleri, becerilerini en üst seviyeye yükseltmeleri ve kızlara has karakteristik bir takım özelliklerini eliştirebilmeleri açısından onlara imkanlar oluşturmalıdırlar.Böylece okul öncesi çağı yaşayan çocuk dahi, giyiminden bakımına, ev yaşamından çevre olan ilişkilerine varıncaya değin birçok kavram ve davranışı oyunlar sayesinde etkileşimli olarak öğrenebilecektir. Bunun değişik yolları mevcut olmakla birlikte en popüler ve yaygın olarak kullanılan yöntem online oynanan oyunlardan başkası değildir.

Online kız oyunları  oynarak kızların hem keyifli vakit geçirmelerini hem de oyunlar ile gelişmelerine fırsat tanıyabiliriz. Genelde kız oyunları ev işlerinin yanı sıra moda takibi, giyinme ve makyaj gibi ana başlıklar üzerine toplanmaktadır. Mesela kızların en çok sevdiği oyunların başında bir karakterin makyajını yaparak, onu çeşitli seçenekler üzerinden giydirme, aksesuarlar ile süsleyerek son halini vermek şeklinde özetleyebileceğimiz giysi giydirme oyunları gelir. Yine yemek ve temizlik gibi hususlar bayanların doğasında var olduğundan yine o iki konuya ait oyun tipleri de kızların ilgisini çekmektedir.

İki kızın birlikte oynadığı 2 kişilik oyunlar  da kızların ilgi odağında olan oyun çeşitlerindendir. Kendisine rakip gördüğü oyuncu arkadaşı ile bir oyunu dönüşümlü yahut eş zamanlı olarak oynayabildikleri oyunlar iki kişilik oyunlardandır. Örneğin herkesin ve özellikle kızları en hoşlandıkları iki kişilik oyunların başında Ateş ve Su oyunları gelmektedir. Platform oyunu olan bu oyunu diğer 2 kişilik oyunlardan ayıran farkı, kız ve erkek çocuğun birbirine rakip değil de koordineli bir şekilde çıkış kapısına ulaşmaya çalışmaları ve neticede yardımlaşmayı ön plana çıkaran yönü olmaktadır.

Kız çocuklarının oynayacağı kız oyunları ile 2 kişilik oyunların yanı sıra daha birçok kategoride online bir şekilde üyeliksiz ve ücretsiz oynanan tüm oyunlar için sizlere ücretsiz oyunlar  platformunu önermekteyiz. Oyunlara.Com adresinden ulaşabileceğiniz ücretsiz oyunlar servisinde hepinize iyi eğlenceler..

Kaynak:akgazete


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Göksu “Hodri meydan!” dedi, medya kuruluşları cesaret edemedi!Önceki Haber

Başkan Göksu “Hodri meydan!” dedi, medya...

Tayland Kraliyet ailesinden NBBTC Holding’e dev yatırım davetiSonraki Haber

Tayland Kraliyet ailesinden NBBTC Holdin...

Yorum Yazın

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar: Amerikan fonuyla bağımsızlık türküsü söylemeyin, komik oluyorsunuz
Cumhuriyet'ten itiraf haberi: Erdoğan CHP'nin haberi bile olmayan Maraş üzerinden Batı'ya kafa tutuyor!
Rus uzmanlar: Türkiye bölgesel bir güç olmaya başladı
Rus isimden Türkiye çıkışı: Ana hedefleri Erdoğan'ı ortadan kaldırmaktı
"Gezicilerin İmamı" yine kafayı çıkardı! Kurban Bayramı mesajına tepki yağdı
Emmanuel Macron’u Hitler’e benzeten afişlerle soruşturma
Yerli otomobilin ilk gövde montajı sonrası Kılıçdaroğlu'nun sözleri yeniden gündemde
Yunan basını: Kıbrıs'ın Türkiye'nin kontrolüne geçmesi İsrail'in kabusu olur
Ekonomiye ilişkin torba yasa TBMM'de kabul edildi
KKTC’den flaş açıklama: Ülkenin ismi ve sistemi değişecek!
Düzenleme geliyor! Sosyal medyada artık sallama serbest olmayacak
FETÖ elebaşı Gülen'i çıldırtan görüntü! Yaşadığı eyalette uçuruldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da gençlerle buluştu
YPG'nin Haseke'de Türkiye sınırı hattında 113 kilometrelik tünelleri bulundu
İBB'den ekmeğe yüzde 25 zam
Devlet Bahçeli: AYM'nin Gergerlioğlu kararı, terörizme destektir
Kemal Kılıçdaroğlu: Suriyelileri ülkesine göndereceğiz
CHP'li Devrek Belediye Başkanı'nın alkol masasında tepki çeken sözler
Meral Akşener'den '15 Temmuz' paylaşımı
Optimar'ın 15 Temmuz anketi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar