ANA SAYFA > Yazarlar > Rifat Sait > TAYYİP BEYİN SÖYLEDİKLERİNİ ŞÖYLE ANLADIM

TAYYİP BEYİN SÖYLEDİKLERİNİ ŞÖYLE ANLADIM

RifatSait
Sosyal Medya :
14 Temmuz 2018, Cumartesi 21:05
690 kez okundu

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı konuşmalarda çok ama çok önemli konulara değindi. Halkın mesajını açıkça aldım dedi. Problemi gördü, kabul etti ve en önemlisi gereği yapılacak dedi. Söylediklerini ilmi siyasetle, yumuşak dille ve isim vermeden önceki yazılarımızda defalarca belirtmiştik. Bizim gibi birçok yazar da yazmıştı. Kendisi de çok açık ve net bir şekilde ortaya koydu. Bakınız Tayyip Bey ne dedi:

Seçimden sonra bana gelen raporlara bakılırsa, millet tevazu arıyor. Yalnız seçimden seçime gelmesinler diyor.

Bildikleri yerlere uğrayıp gidiyorlar diyor. İşte bu puan kaybettirmiştir. Vatandaşa tepeden bakıyorsak, kusura bakmayın, bu millet şamar oğlanı değil. ‘Benim dükkânıma gelip bir çay içmedikten sonra ben belediye başkanını ne yapayım’ diyor. Değerli arkadaşlar bizi yükselten tevazuumuz olmuştur. Biz tevazuumuzu kaybettiysek, puan kaybımız da olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendimize soracağız. Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu yeterli değildir. Önemli olan gönüllere girmektir. Gönüllere girmiyorsak, vatandaşa tepeden gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar. Bu erken bir mesaj olmuştur. 24 Haziran’ın fotoğrafını iyi çekmemiz lazım. Mart 2019 için adaylarımızı buna göre seçmemiz lazım…”

Sayın Cumhurbaşkanımız da futbol oynamıştır, çok iyi bilir. Golü erken yemek güzeldir. Zira maçı kurtarmak için zamanın vardır. En kötüsü 90.dakikada yenilen goldür, çıkartamazsınız. Bazıları buna şefkat tokadı der. Allah’ın sevdiği kullarına düzelmesi için verdiği mesajdır. İyi ki 24 Haziranda bu sonuç alındı ve gerçek görüldü. Eksikleri düzeltmek için zaman var. Zararın neresinden dönersek kardır. Tayyip Bey bu yüzden erken bir mesaj olmuştur, diyor ya.

Tıpkı Uhud savaşındaki gibi. Peygamber efendimizin (SAV) ordusu savaşı kaybetmiştir ama önemli bir mesajı da almışlardır. Kazanmak için bazen kaybetmek gerekir. Komutanın verdiği emri asla unutmayacak ve yerine getireceksin. Görevini ve yerini kaybetmeyeceksin. Bunları yapmazsan peygamberin komuta ettiği bir ordu bile olsa kaybeder. Zira daha önemli olan Allah’ın koyduğu ve mutlaka uyulmasını istediği kuralları vardır. Nedir onlar? İnanmak, Cemaat (Takım) olmak, liyakat (işi ehline vermek), çalışmak, ihlas (Samimiyet) , Doğruluktan ayrılmamak ve istişare yapmak. Tüm bunlara rağmen üzülmemek gerekiyor. Zira bazen kaybetmekte bilenler için bir nimettir. Siz isteğiniz kadar anlatın, yaşamak ve görmek gerekiyor. Tıpkı 7 Haziran 2015 seçimleri gibi ve tıpkı 24 Haziran 2018 seçimleri gibi. Üçüncü bir şans var mıdır bilemem?

Sürekli yazıyoruz ama okuyanlar var mı? Bakınız önümüzdeki yerel seçimlerde sadece Belediye başkanı ve meclis üyelerini seçmeyeceğiz. Bu yerel seçimler, tıpkı matematikte olduğu gibi 24 Haziran Genel seçimlerinin sağlaması olacak. Son seçimde AK Parti 7 puan kaybetti. Yerel seçimlerde de bu kayıp maazallah artarak devam ederse, muhalefet rahat durmaz, sürekli rahatsız eder ve erken seçim ister. O yüzden bu negatif ivmeyi mutlaka düzeltmek gerekiyor. Ama mutlaka. Son seçimlerde Millet önemli bir mesaj verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu mesajı aldık kabul ettik dedi. Ardından önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan sizi bilmem ama ben satır başları olarak naçizane şöyle anladım. Hatam varsa af ola.

1-Vatandaşın sevdiği adayları bulmaya çalışacağız: Yani demek ki bazı adaylar vatandaşın sevdiği adaylar değil. Birileri yanlış referans veriyor. Bu konuda daha dikkatli olacağız, araştıracağız, yanlış referans verenleri dinlemeyeceğiz. Liyakatli, halkın ve teşkilatın sevdiği, oy getirecek, samimi, halka dokunacak adaylar belirleyeceğiz.

2- Vatandaşa tepeden bakıyorsak, kusura bakmayın, bu millet şamar oğlanı değil: Yani vatandaşa tepeden bakan bazı vekil, Belediye başkanı, Genel merkezde görev yapanlar ve il başkanları var. Bunları bulup çıkartacağız. Gerekeni yapacağız.

3- Önemli olan gönüllere girmektir: Yani oy için değil gönül kazanmaya çalışacağız. Gönlünü kazanırsan zaten oyunu da verir.

4-Başarısızlıklarını başarı gösterip kimse aklımızla oynamasın: Yani rakamlara baktığımızda açık bir başarısızlık var, buna rağmen bazı illerde değişik bahaneler ve akıl oyunları ile bu başarısızlıklar sanki başarı gibi gösteriliyor. Örneğin, bir il başkanı diyor ki; bizde oy kaybı var ama Türkiye genelinden daha düşük bir oy kaybı dolayısıyla ben başarılıyım. Allah Allah bak sen. Ya da bir diğeri eski başkana göre ya da çok eski bir sonuca göre kendini kıyaslıyor. Tabiri caiz se usta sihirbaz gibi karakeçiyi beyaz güvercin gibi gösteriyorlar. Tayyip Bey de tabiri caiz se Rahmetli Erbakan hocanın dediği gibi, Hadi ordan! Diyor.

5- En güçlü olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendimize soracağız: Yani yapılan bir yanlış var. Özeleştiri yapacağız, nerede yanlış varsa tespit edip düzelteceğiz.

6- Kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar: Yani birinci oldu içine attılar, ikinci oldu içine attılar, artık üçüncü şansımız yok, yerel seçimler farklı olacak.

7-Millete yanlış yapan hiç kimsenin AK Parti’de yeri olamaz. Bu ifade net ve açık. Ancak sorun şurada: Yanlış yapanlar, Reisin karşısında durdukları gibi halkın karşısında aynı şekilde durmuyor. İkili oynayanlar olabilir. Reise olur efendim, tabi efendim diyenleri bir de halkın karşısında gizlice görmek gerek. Bu yüzden Reis onları bilmiyor olabilir. Herkesi tenzih ederim ama hatta Reisin çok güvendiği kimselerin de sınavdan geçmesi gerektiğine inanıyorum. Belki onlar bile uğradıkları güç zehirlenmesinin farkında olmayabilirler.

Diğer bir konu ise anlamak ta güçlük çektiğim denge olayı. Kimin ne yaptığı çok iyi biliniyor ama denge gereği dokunulmuyor, zamanı bekleniyor. Ama sanırım artık zamanı geldi. Milletin üçüncü bir şans verip vermeyeceğinden emin değilim.

Reisten çok küçük bir ricam var. Bu oldukça önemli. Belki uzun sürecek ama mutlaka gerekiyor. Bugüne kadar milletvekili, Belediye başkanı, il başkanı olmuş tüm seçilmişleri bir şekilde dinlesin. Tek tek dinlesin. Ama başa baş sakince ve serbestçe dinlesin. Buna çok ihtiyaç var. Lütfen bunu yapsın.

Ha bu arada yerel seçimden önce bir takım şeyler ve değişikliler yapılabilir. Bunlar için kişiler bazında konuşmak yanlıştır. Kriterler belirlenmelidir. Sorun ne, çözüm ne, nasıl bir çözüm adamı olmalı, nasıl bir başkan adayı ve meclis üyesi adayı, nasıl bir Genel merkez ve il yönetimi olmalı? Hepsi için net kriterler belirlenmeli. Kimsenin mükemmel olmadığı ve herkesin bir hatası olabileceği unutulmamalıdır. Birisinin istediğini diğeri sevmeyebilir. Birisinin doğru dediğine diğeri yanlış diyebilir. İstenen ne ve bunun için neler yapılmalı kriterleri belirlenirse ve harfiyen uygulanırsa sorun yok. Yıllardır yapılan “Ben veya benim adamım yoksa yanlıştır” zihniyeti yerine herkesin kazanacağı, ortak, istişare edilmiş, kişi ve sistemler konulmalıdır.

 

Değerli dostlar, Tayyip beyi gerçekten çok seven ve saygı duyan ve eğer kendisi kabul ederse en sonunda bile olsa bir yol arkadaşıyım. Bizlere verdiği değerden ziyade Türkiye’ye yapmış olduğu hizmetleri asla ödeyemeyiz. Allah kendisinden razı olsun. Yanılıyor olabilirim. Haddime de düşmez. Tekrar söylüyorum, ben dışarıdan bir insan olarak naçizane böyle anladım ve yazdım. Yanlışımız var ise af ola. Son olarak söyleyeceğim tek şey, Tayyip bey tabiri caiz ise sorunları tam olarak bulmuş, olayı anlamış. Son günlerde yaptığı bütün bu açıklamalardan tam puan aldı. Ben de yukarıda anladıklarımı saf bir dille açıkça yazdım. Dolayısıyla eğer halkta benim gibi bu şekilde düşünüyorsa, yerel seçimlere kadar bekler sonuçlarına bakar. Şimdi söylenen bu sözler herkesin hoşuna gitti. Halkımız çok akıllıdır. Gerekenler yapıldığında yerel seçimler de halkımızın da gerekeni layıkıyla yapacağından emin olun. Allah Reisimizin yar ve yardımcısı olsun. Doğru karalar vermesinde feraset versin. Allah yolunu açık etsin inşallah. Türkiye’nin ve İslam âleminin ona çok ihtiyacı var. İnşallah her şey güzel olacak.

 

Sevgi, saygı ve muhabbetle,

Allah’a emanet olunuz…


PAYLAŞ

Yazara Ait Diğer Makaleler

20.05.2020 Siyasi mutabakat erdemliktir

10.05.2020 Rakamlar yalan söylemez Ama doğru olanı kullanırsanız

04.05.2020 Devlet ve milletin zor sınavı

19.04.2020 YEREL VE BÖLGESEL MEDYA ALARM VERİYOR ACİLEN DESTEKLENMELİDİR

14.04.2020 Hadi artık, olumlu olalım

23.03.2020 Neler gördük neler

22.03.2020 2020 ve Astroloji

02.03.2020 Suriye’den Balkanlara

09.02.2020 Peki, ama yarın sahaya kim çıkacak?

08.02.2020 KOSOVA

27.01.2020 Deprem’de kehanetler ve erken teşhis değil ....

08.01.2020 AK Parti’ye en büyük zararı veren nedir, biliyor musunuz?

01.01.2020 2020’nin ilk makalesi

16.12.2019 Bir dahaki sefere kazanmak için bilinmesi gereken 2 şey

04.12.2019 Cahil misin be adam!

18.11.2019 Balkanlarda ve Ortadoğu’da....

10.11.2019 Sigaranın sağlık ve siyasi yönden zararları

28.10.2019 Düşmanlarla diplomasi

14.10.2019 BASIN AÇIKLAMASINA DAVET

23.09.2019 Balkanlar’da bizim olmamız lazım

09.09.2019 Türk Diplomasisinin Soft Power’ları

10.08.2019 Susurluk ayranını özleyeceğim

04.08.2019 Doğruları söyle (yeme) mek

02.08.2019 SİYASETTE ÖMER (RA) GİBİ HARBİ VE HASBİ OLMAK

24.06.2019 Balkanlar yine karışık

27.05.2019 ABD, TÜRKİYE’Yİ ABLUKAYA MI ALIYOR?

17.05.2019 İstanbul Seçimleri üzerine manifesto

11.05.2019 Erken Seçim olur mu?

22.04.2019 Tünelden önceki son çıkış

11.03.2019 Güle güle Yusuf Sait

05.02.2019 Önce iğneyi kendine sonra çuvaldızı başkasına

17.01.2019 MHP ile ittifak tamam, diğerleri ile ne zaman?

02.12.2018 KOSOVA’DAN İZLENİMLER

15.11.2018 AK Parti ve Balkan seçmenlerinin üç farklı ilde üç farklı tercihi: “İzmir, İstanbul ve Bursa “

14.11.2018 Siyasette "Demografik Mukarenet" olmazsa kaybedebilirsiniz

30.10.2018 TÜRK EKONOMİSİ İÇİN FIRSAT: “BALKAN PAZARI”

23.10.2018 CHP’nin kesinleşen HDP ile ittifakına karşı, AK Parti’de Balkan ittifakının şimdi tam zamanıdır

09.10.2018 SORULAR VE CEVAPLAR

21.09.2018 Siyasi kefaletin bedeli

17.09.2018 Yanlış yerel, Erken genel

25.08.2018 AK PARTİ AÇISINDAN YEREL SEÇİM ANALİZİ VE İZMİR’İN DURUMU

12.08.2018 Bu savaşa hazır mıyız?

18.07.2018 HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR

01.07.2018 Zafer’in mesajını almak ve uygulamak

12.06.2018 En son kritik seçim uyarıları

07.05.2018 24 Haziran seçimlerinde iki farklı sonuç olabilir mi?

30.04.2018 CUMHURBAŞKANIMIZIN MESAJLARINI ALIYOR MUYUZ?

21.04.2018 Türkiye-Rusya arasındaki sıcak ilişkiler

09.04.2018 Feto’nun Balkanlardaki durumu ve Kosova örneği

26.02.2018 Yunanistan'a dikkat etmek

12.02.2018 Düğün gecesi ağlanır mı?

06.02.2018 Trump’ın kondisyonu yeter mi?

29.01.2018 Bütün bunlar gerçek mi, yoksa kıyamet mi geliyor?

21.01.2018 Türkiye’nin müdafaadan taarruz stratejisine geçişi

15.01.2018 2019'un farkında mısınız?

09.01.2018 Kosova’nın ilacı Türkiye’dir

25.12.2017 Cumhurbaşkanımızı halkın sevgisinden korumak

11.12.2017 Lozan’ın Yunanistan tarafı ve Balkan paradoksu

22.11.2017 “Srebrenisa canavarı Mladiç de sözde intihar mı edecek yoksa gerçek cezasını çekecek mi?”

20.11.2017 Senaryolar ve Erdoğan’dan şüphelenmek

13.11.2017 METAL YORGUNLUĞU

29.10.2017 En iyisi varken

26.10.2017 Balkan muhacirlerini kazanmak

01.10.2017 100 yıl önce Balkanlar 100 yıl sonra Orta Doğu

23.09.2017 Korkusuz ve çıkarsız sevmek doğruları söyleyebilmekten geçer

11.09.2017 Yaklaşan Kıyametin ortasındaki Türkiye


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor