Site sol sabit reklam --NBB HOLDİNG
Site sağ sabit reklam -NBB HOLDİNG
ANA SAYFA > TÜRKİYE > AGROSUM 2018 NEDİR? / hepimizin geleceği için..

AGROSUM 2018 NEDİR? / hepimizin geleceği için..

2646
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
AGROSUM 2018 NEDİR? / hepimizin geleceği için..

Dünya Tarım ve Gıda İş Birliği Zirvesi öncelikli olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kamuoyu ile paylaştığı MİLLİ TARIM projesi hedef ve çağrılarına, devletimizin 2023/2071 vizyonuna katkı sağlayabilmek, bu gösterilen hedeflere hizmet edebilmek amacı ile Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu öncülüğünde oluşturulan, 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan “DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ” hazırlanmıştır.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili görsel sonucu

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “TARIM MESELESİ MİLLİ MESELEDİR!” sözünün önem ve bilincinin idrak ve sorumluluğu ile çıktığımız bu yolda; Avrasya Kültür İşbirliği ve İş Lobisi Vakfı, Dünya Ticareti İş Geliştirme Konseyi, Türk-Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği, Şangay İşbirliği Örgütü İş Kulübü, Gıda Güvenliği Enstitüsü ve Türkiye Sağlık Vakfı proje paydaşlığıyla yola devam etmekteyiz.

“DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ” dünyanın en büyük TARIM ÜRETİCİLERİ arasında olan TÜRKİYE’ nin ev sahipliğinde yaparak, tüm dünya ülkelerine dünya tarım ve gıda sektöründe söz sahibi bir ülke olduğumuzu bir kez daha gösterebilmek başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Bu projede dünya genelinde davet edilen 80 den fazla ülkeden bu ülkelerde tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren söz sahibi Kamu-Kurum ve kuruluşlarla birlikte, seçkin sektör temsilcileri/yatırımcıları, sektördeki ihracat/ithalat, imalat ve hammadde üretici firmaları, işadamları, sanayicileri, işletmeler, üretici ve tüketici kooperatifleri, birlikler, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin katılımları beklenmektedir.

Ülkemiz üreticisinin MİLLİ TARIM RUHUNU tetikleyecek, ülkemiz üreticisinin en büyük sorunları arasında gösterilen ULUSLARARASI PAZAR sorununa bir çözüm olabileceği, üreticilerimizi ÖNCE ÜRETİM SONRA PAZAR anlayışından ÖNCE PAZAR SONRA ÜRETİM anlayışına geçebilmeleri adına bir platform olacaktır.

Bu zirve ülkemizin başkenti ANKARA’ da gerçekleştirilerek devletimizin LİDER ÜLKE TÜRKİYE vizyonuna da hizmet edebilecek ULUSLARARASI projeler arasında yer alacağı düşüncesindeyiz.

Bu amaç ve gayelerle hazırladığımız ülkemiz tarım ve gıda sektöründe ihracat hacmini genişletebilmek, dünya tarım ve gıda ticaret hacmindeki hak ettiğimiz yere ulaşabilmek, yeni uluslararası pazarlarda söz sahibi bir ülke olabilmek, uluslararası yatırımcı, ARZ/TALEP sahipleri ile yerli üreticileri bir araya getirerek maksimum seviyede işbirliklerine vesile olacağına inanıyoruz.

Ülkemiz tarım ve gıda sektörüne büyük değerler kattığını bildiğimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kamuoyu ile paylaştığı MİLLİ TARIM projesi ışığında ilerletmeyi hedeflediğimiz “DÜNYA TARIM ve GIDA İŞBİRLİĞİ ZİRVESİ”nde değerli kuruluşunuzun destekleri, katılımları ve işbirliği bizleri onurlandıracaktır.

 

 

TARIMKON HAKKINDA / tarım herkes içindir...

TARIMKON; tarım, gıda ve bu sektörlere dayalı yan sanayi alanında Arz, Talep, Danışmanlık ve Proje sahipleri ile tek bir çatı altında toplayarak ortak istişare ile hareket edebilen, Uluslararası pazarlama, iktisadi ve ekonomik iş birliği entegrasyonunu tamamlayarak,

  • Eğitim, proje ve danışmanlık hizmetleriyle
  • Uluslararası pazarlama, pazar araştırması,
  • Ulusal ve uluslararası arenada tarım, gıda ve bu alana hizmet veren tedarikçilerine yönelik yatırımlar,
  • Türk özel sektörünün dış yatırımlarına,
  • Türkiye’ye yönelen yabancı yatırımlardan,
  • İhracattan ithalata,
  • Üreticisini ‘ÖNCE ÜRETİM SONRA PAZAR’ anlayışından ‘ÖNCE PAZAR SONRA ÜRETİM’ anlayışına geçiren,
  • Türkiye’de 81 il, 640 ilçe, Dünya’da 41 ülkede teşkilatlanmış, 12 ülkede satış pazarlama ofisleri ile her geçen gün hızla büyüyen,

Ulusal/Uluslararası alanda sahip olduğu üyelerine, sektör temsilcilerine, dünya çiftçisine, üreticisine, iş adamına, sivil toplum kuruluşlarına, kooperatiflerine, işletmelerine ve yerel yönetimlerine destek sağlayan alanında tek ve en büyük uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

Detaylı Bilgi Almak İçin; www.tarimkon.org

 

 

 

NBB Borsa ..

Dr.Necati Bulak NBB için ‘’ NBB Borsası, çözüm ortaklarımız ve üye işadamlarımızın emtia ticaretlerini NBB’nin finansal garantisi altında yapabilecekleri, günümüz gerçeklerine uygun kollektif bir ticaret platformu oluşturmak üzere kurulmuştur. Dünyada geçerli pazarlama ağı sistemlerine kıyasla, daha üretken, daha verimli, en üst seviyede sinerji yaratacak ve hakiki müşterek bir alım satım emtia borsası yaratmak misyonumuzdur’’

‘’NBB olarak vizyonumuz çerçevesinde dünyanın en geniş, yaygın ve anlaşılabilir müşterek ticaret ağı sistemini yaratırken; başarılı insanların aynı gaye uğrunda bir arada çalışabileceği platformu oluşturmak. NBB bir insani yardım örgütü olmayıp, birlikte kazanmayı hedefleyen dünyanın her yerinden elit tüccarların oluşturduğu birliği temsil etmektedir. Temel ve ortak gayemiz her şeyi sürdürülebilir bir gelişim için birlikte oluşturmaktır. Önceliğimiz organizasyonumuz bünyesinde güçlerimizi birleştirmektir. Bunu gerçekleştirirken bağımsızlık prensibine en ufak bir müdahalede bulunmayacağız. Bu sebeple, politik ve şahsi çıkarları gözeten ittifaklardan bağımsız bir organizasyonu hedeflemekteyiz. Ütopik hayaller ve statükocu söylemler yerine, projelerimizin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi için çalışacağız. Birlikte yönetecek, büyüyecek ve adilce paylaşacağız.’’ dedi.

 

ZİRVE MODERATÖRÜ

  NANCYE MILLER

Opportunities Development Group, LLC, CEO'su Nancye Miller, son derece başarılı bir şirket yöneticisi ve vizyon sahibi olup, son 41 yılda şirketleri ve kuruluşları başlatma, iş dönüşümü ve yüksek büyüme aşamalarına yönlendirmiştir. Kariyeri boyunca, başarılı operasyon ve yönetim prensipleri, finansal modelleri, satış ve pazarlama stratejilerini başarıyla gerçekleştirmek için gerekli icraatı ile bilgisinden ve uygulamasından ayırmıştır. Kuruluşları, yeni teknolojilerin, operasyonel sinerjilerin ve pazardaki gelişmelerden yararlanacak şekilde kurmak ve konumlandırmaktan sorumludur. Nancye ayrıca, müşteri projeleri için potansiyel müşterileri etkileyen sürücüleri anlamak için gerekli verileri toplama ve analiz etme yöntemlerini anlama ve geliştirme konusunda uzman bir kişidir.

Nancye, müşterilerinin karşılaştığı en göz ardı edilemeyecek ve çoğunlukla güçsüz enerji güvenliği, kalkınma, teknoloji ve piyasa konularına somut, sürdürülebilir, tekrarlanabilir ve karlı özel sektör çözümleri geliştirmeye inanmaktadır. Nancye müşterileri ile tavsiyelerde bulunmak, vizyona girmek ve bazı durumlarda öz sermaye temelinde sonuçlara katılmak istemektedir.

Eylül 2016 - Temmuz 2017 arasında Nancye, Donald Trump Kampanyası ve en son olarak Beyaz Saray İletişim Ofisi'nin danışmanı olarak bu becerileri kullandı. Kriz Haberleşme Sorumlusu olarak Nancye, ÇPP Tehdidi, İran Nükleer Anlaşmasından Çekilmek, Brezilya Olimpiyatlarında Zika Salgınıyla Mücadele Etmek, Fransa, İngiltere ve ABD'de Terörist Saldırılar da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede yer alan Konuşma Noktaları geliştirdi.

Nancye, uzun yıllar boyunca, Alzheimer Araştırma Araştırması harcamalarını artırmaya odaklanan ülkenin en büyük halk sağlığı bilinirliği kampanyasını geliştirmek ve yürütmek için katalizör görevi de dahil olmak üzere kritik konuları ele alan Küresel İletişim uzmanı olarak kendini kurdu. Nancye, HBO ve çoklu platform ortaklarıyla birlikte, geleneksel ve dijital platformlarda dağıtım için geliştirilen eleştirel ihtiyaç duyulan Alzheimer bilgilerine erişebilecek tahmini 125 milyon Amerikalıyla bağlantı kurarak bir program hazırladı.

Nancye ayrıca kurumsal ve kar amacı gütmeyen müşteriler için bir yöntem geliştirdi: iç satış ve pazarlama operasyonlarını yeniden yapılandırdı; sponsorluk programlarının geliştirilmesi ve geleneksel olmayan gelirlerin geliştirilmesi; istikrarlı, karlı ve rekabetçi işletmeler yaratmak için müşteri şirketlerine ek yatırımcı temin etme.

Profesyonel kariyerine lobicilik yaparak başladığı kariyerinde kar amacı gütmeyen ticaret örgütlerinde üst düzey görevlerde bulundu: San Antonio Ticaret Odası, Texas Diş Kurumu ve San Antonio Daire Derneği. Nancye işini büyütürken, 24 yıl boyunca 47 Texas vergi birimini temsil eden devlet kurumlarına danışmanlık hizmeti de ekledi. Nancye, hükümet birimleri ile başarıyla çalışmak için gereklilikleri anlıyor.

Nancye, San Antonio'daki Trinity Üniversitesi'nden Siyaset Bilimi / Gazetecilik, Gazetecilik ve Sinema, Kentsel İşler alanlarında 1977'de Truman Akademik'den mezun oldu. Nancye, bu dönemde Bayes İstatistikleriyle de sevgi affesine başladı. Harvard Business School (HBS Mezun statüsünü kazandıran 10 yıllık Profesyonel Liderlik Sertifika Programı), MIT, Stanford Business School ve London Business School (LBS alanındaki 6 yıllık MBA Sertifika Programını tamamladı) Yönetici Eğitim programlarında yıllık derslerle akademik eğitimine devam eden Nancye, Mezun statüsü). Kadın girişimciliğinde uzman olarak Nancye en sevdiği konuyla ilgili Seminer Programlarında 15 yıldır akademiye döndü ... Profesyonel ve Özel Sorumlulukları Dengelemek.

Nancye, çeşitli sivil ve kar amacı gütmeyen kuruluşların yönetim kurulunda görev alan profesyonel ve topluluk gruplarında faaliyet göstermektedir. Nancye yıllar geçtikçe, olgunlaşan organizasyonlar ve küresel girişimcilikte değişim yönetimi konusunda sık sık uluslararası bir konuşmacı olarak çalışmaktadır. 2005 yılında Nancye, Uluslararası Girişimciler Örgütü'nün yeniden üyeliğini ve yeniden başlatılmasına öncülük ederek üyeliğini% 23 arttırdı.

Geçen yirmi yılda Nancye, Genç Başkanlık Organizasyonu ile çeşitli liderlik kapasitelerine aktif olarak katılmıştır. Nancye şu anda bir ekonomide büyümek için iki tarafın neye ihtiyaç duyduğunu anlamak ve güçlendirmek amacıyla iş liderlerini dünyadaki siyasi liderlere getiren seçkin Grup olan YPO-130'un başında görev yapıyor.

Nancye son 7 yılını New American Academy Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçti. TNAA, 4 NYC okulunda ve NY Okul Bölgesi Hempstead öğrencilerine eğitim vermektedir. Nancye, Amerikan Avustralya Konseyi, Pasifik Uluslararası Politika Konseyi ve Birleşmiş Milletlerin Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

 

ZİRVE ORGANİZASYON KOMİTESİ

 

 

 

 

ZİRVE KONUŞMACILARI

 

 

 

 

 

DESTEKLEYENLER

 

 

 

 

Dünya Tarım ve Gıda İş Birliği Zirvesi | AGROSUM-2018

 

''DÜNYA TARIM VE GIDA İŞBIRLİĞI ZİRVESİ''

 

Dünya'nın en büyük kooperatifler birliği geliyor..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABERE AİT VIDEO


Kaynak: AKGAZETE
PAYLAŞ
Önceki Haber Trafikte akıllı tutanak dönemi resmen başladı
Sonraki Haber Trabzon Havalimanı'nda yolcu uçağı pistten çıktı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 9 6 1 2 7 19
2 İstanbul Başakşehir 9 5 3 1 9 18
3 Kasımpaşa 9 6 0 3 7 18
4 Beşiktaş 8 4 3 1 5 15
5 Trabzonspor 8 4 1 3 6 13
6 Antalyaspor 8 4 1 3 -3 13
7 Atiker Konyaspor 8 3 3 2 2 12
8 Yeni Malatyaspor 8 3 3 2 2 12
9 Göztepe 8 4 0 4 -1 12
10 Aytemiz Alanyaspor 8 4 0 4 -6 12
11 MKE Ankaragücü 8 3 1 4 -1 10
12 Demir Grup Sivasspor 9 2 4 3 -3 10
13 Bursaspor 9 1 6 2 -2 9
14 Kayserispor 9 2 3 4 -4 9
15 Fenerbahçe 9 2 3 4 -4 9
16 Çaykur Rizespor 8 1 4 3 0 7
17 Erzurum BB 8 1 2 5 -5 5
18 Akhisarspor 9 1 2 6 -9 5
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı