ANA SAYFA > SİYASET > Ötüken Birliği Partisi'nden S.Peker ziyareti

Ötüken Birliği Partisi'nden S.Peker ziyareti

1258
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
Ötüken Birliği Partisi'nden S.Peker ziyareti

TÜRKÇÜ dünya görüşünü savunan ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ’nin Sayın Genel Başkanı ÇAĞATAY KORKUT KÖRÜKLÜ ve kıymetli yardımcıları Sedat PEKER'i evinde ziyarette bulundu.

Bu ziyaretin ardından Sedat PEKER,sosyal medya hesaplarından bu görüşme ile ilgili paylaşımda bulundu..

Kıymetli dostlarım;

TÜRKÇÜ dünya görüşünü savunan ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ’nin Sayın Genel Başkanı ÇAĞATAY KORKUT KÖRÜKLÜ ve kıymetli yardımcıları ziyaretime gelerek şahsımı onurlandırdılar…

TÜRKÇÜ dünya görüşünü savunan eski büyüklerimizin tecrübelerini ve gelecekte bu davaya hizmet edecek olan genç nesillerin sahip olması gereken vizyon ile ilgili sohbetlerde bulunduk…

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

 

ÇAĞATAY KORKUT KÖRÜKLÜ kimdir..

11.07.1979 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Baba adı Ertuğrul Osman, anne adı Ayşe Nur’dur. Baba tarafından aslen Tarsus’lu, anne tarafından Balıkesir-Bursa’lı olan Çağatay Korkut Körüklü, doktor olan babasının memuriyetinden dolayı çeşitli illerde yaşamıştır.  Sırasıyla Erzincan Halitpaşa ve Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu, Sivas Selçuk Anadolu Lisesi, Bursa Anadolu Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde öğrenim görmüştür.

Türkçü bir aileden gelen Körüklü’nün dedesi tanınmış Türkçülerden şair-yazar Refet Körüklü’dür. Ailesinin elim bir kazada vefât etmesinden sonra kardeşi ile aile büyükleri himâyesinde yaşamaya başlamış, Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunmuş, lise ve üniversite yıllarından itibâren ise Türkçü faaliyetlere, platform ve çalışmalara katılarak destek olmuştur. Her ne kadar Refet Körüklü’nün de kurucularından olduğu Türk Milliyetçisi Siyâsi bir Partinin yakınında yer almış olsa da, bu oluşumla ilgili aileden dolayı oluşan kırgınlıklar ve yol sapmaları nedeniyle siyâsi kariyerden uzak durmuştur.

2017 yılının başında, Türkçü dernek, STK ve Platformların dayanışmasıyla oluşturulan 3 Mayıs Türkçüler Birliği’ne kurucu olarak destek vermiş, Birlikbaşı olduğu bu oluşumdaki görevlerini devrederek, aynı çatı içinde yer alan Mehmet Hakan Semerci’nin Parti kuruluşu için yapmış olduğu teklifi kabul ederek, 3 Mayıs Türkçüler Birliği yönetiminde yer alan Murat Keçik, Erkin Yurtsever ve Levent Giray ile birlikte Ötüken Birliği Partisi kurucularından olmuştur.

Partinin kurulmasıyla berâber, ilk görevlendirmede Teşkilât Başkanı olarak atanmış, 12 Mayıs 2018’de yapılan Olağanüstü Kongre’de Parti Kurucu Başkanı Mehmet Hakan Semerci’nin görevini teslim etmesi ve Kurucular Kurulu oybirliği ile Ötüken Birliği Partisi Genel Başkanı olarak seçilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda özel sektörde çalışmış, şu anda serbest çevirmenlik ve tercümanlık yapmakta olan Çağatay Korkut Körüklü, ileri seviyede İngilizce ve Fransızca, orta seviyede Almanca, temel ve okuma seviyesinde İtalyanca, İspanyolca, Azerbaycan Türkçesi ve Kazakça bilmektedir.

 

ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ

ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ ile ilgili görsel sonucu

Ötüken Birliği Partisi’nin programı, Türk Milleti’nin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hakim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünüdür. Partimiz bunu sağlamak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nde tek başına iktidara gelmeyi amaçlar.

Türk Milleti’ni ayakta tutup, tam bağımsız ve çağdaş uygarlık seviyesinin ötesine taşıyabilecek tek düşünce Türkçülüktür. Türkçülük ise Türk Milleti’nin her alanda yükselmesini savunur. İç ve dış politikasının temelini de Türk Milleti’nin her açıdan çıkarlarını savunmak ve fayda sağlamak üzere oluşturur.

Partimiz, Türkçü düşünceye bağlı olarak Türk yurdunu, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından ibaret görmez ve Türklerin yurt kabul ettiği bütün coğrafyanın, Türk yurdunun parçası olduğu düşüncesiyle hareket eder. Ayrıca Türk milleti kavramını da, sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Türkleri değil, dünyadaki bütün Türkleri kapsayacak şekilde kabul eder ve savunur. Ayrıca Türk İstiklal Savaşı sırasında, Misak-ı Milli kararları dahilinde kabul edilen sınırları da, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğal sınırları kabul eder ve bunun gerçekleşmesi için çalışacağını taahhüd eder.

Partimiz, Türk milletinin ulu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkeleri, mutlak olarak kabul eder ve savunur. Türk devriminin parçaları olan devrimleri de Türk Milleti’nin Türk yurdunda tam bağımsız ve kayıtsız şartsız yaşayabilmesinin şartları olarak kabul eder ve sonuna kadar savunarak, gereklerinin yerine getirilmesi için çalışacağını taahhüt eder.

Gerek Ortadoğu, gerek Türkistan, gerek Balkanlar, gerek Kafkasya ve Kırım bölgesinde Türklerin yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Bu sıkıntıları giderilebilmenin tek yolu, Türkçü düşüncenin tek başına iktidarı ve devamında da bütün Türklerin birleşmesidir. Partimiz, bunun gerçekleşeceğine tam olarak inanmakta ve bunun için mücadele edecektedir.

Partimiz ilkelerini yüce Türk Milleti’nin tarihi boyunca taşıdığı soylu karakterden almakta ve bunu çağımızın gerekleriyle yeniden düzenleyerek benimsemektedir. Bu husus doğrultusunda, Türklerin bütün kesimlerinin refahını yükseltmeyi, işsizliği ve yoksulluğu ortadan kaldırmayı, Türk Milleti’nin özgürlüğünü her alanda sağlayıp, haklarının getirdiği sorumluluk ve görevleri yerine getirmeyi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun ya da olmasın, dünya üzerinde yaşayan bütün Türklerin çıkarlarını ve haklarını savunup korumayı, en çok önem verdiği gereklilikler olarak kabul eder.

Partimiz için tek varlık sebebi, Türk Milleti’dir ve her zaman sadece Türk Milleti ve Türk yurdu için çalışacağını belirtir. Bu doğrultuda parti ya da diğer bütün unsurlar önemini yitirir. Bu da partimizin Türkçü düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Partimiz için önemli olan Türk’ün kendisidir. Türklerin hangi partiden, hangi mezhebden, hangi dinden olduklarının önemi yoktur. Türkçü düşüncenin laik ve milli karakteri, düşüncemizin temelinde yer almaktadır. Dolayısıyla varlık sebebimiz olan Türk Milleti’ni, Türkçü düşüncenin iktidarı ile beraber yüce Türk milletinin muhteşem yükselişine ve böylece Türk Milleti’nin birliğini sağlamak olan Turan’a giden yolda, bizimle ortak olmaya, yoldaş olmaya çağırıyoruz.

Biliyoruz ki, başaracağız…

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN.

Kaynak: AKGAZETE
PAYLAŞ
Önceki Haber Milli Takım 89. dakikada kazandı!
Sonraki Haber AK Parti döneminin işçisini at, müteahhitini ziyaret et!

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU