Site sol sabit reklam --NBB HOLDİNG
Site sağ sabit reklam -NBB HOLDİNG
ANA SAYFA > GÜNDEM > Cumhurbaşkanı'nın Toplu Açılış Töreni konuşması

Cumhurbaşkanı'nın Toplu Açılış Töreni konuşması

647
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
Cumhurbaşkanı'nın Toplu Açılış Töreni konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki açılış töreninde Kılıçdaroğlu'na çok sert yüklendi.

erdoğanbeştepe.jpg

 

Erdoğan sözlerine "Mevlit Kandili'nde Müslüman alemine birlik, beraberlik ve Müslüman aleminde akan göz yaşlarının dinmesini temenni ediyorum." diyerek başladı.

 Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"O GÜNLERİ CHP ZİHNİYETİ BİZE YAŞATTI"

İstanbul'un susuz günlerini hatırlatan Erdoğan "O dönemde su istasyonları vardı. İnsanlar ellerinde bidonla kuyruklarda bekliyorlardı. Evlerindeki küvetleri o sularla dolduruyorlardı. İstanbul'daki o sıkıntılı günleri CHP zihniyeti bize yaşattı." dedi.

"ANLADIN MI KEMAL?"

Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Eskiden baraj gibi, büyük altyapı projeleri gibi işleri yabancı firmalar, yabancı müteahhitler yapardı. Çünkü ülkemizin bu konudaki birikimi çok sınırlıydı. Biz tüm çalışmalarımızda olduğu gibi altyapı yatırımlarında da yerli ve milli bir anlayışı öne çıkardık. Anladın mı Kemal?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şu şekilde sürdürdü;

"ÇEVRECİLİKTE BİZİMLE KİMSE YARIŞAMAZ"

"Yapılan barajlarla hem içme suyu hem tarımsal sulamada çok önemli mesafe kaydettik. Ülkemiz zirai gelir alanında dünyada 7. sıraya yükseldiyse gerisinde bu yatırımlar vardır. KKTC'ye de su götürdük. Bu dünyada uygulanabilir bir şey değildi. Bu adımı attık. Afrika'da da insanların içme suyuna kavuşmasını temin ettik. Her eserin temelini atarken açılış tarihini birazda öne çıkararak ilan ediyoruz. Belirlenen tarihte açılışı yapıyoruz. Bir başka başarılı olduğumuz alan ağaç dikimidir. Uygun alan olan her yerde ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyoruz. 2023'e kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Çevrecilikte bizimle kimse yarışamaz. Boşuna konuşmasınlar. Yok Greenpeace'ciymiş, şuymuş, buymuş... Kaç ağaç diktiniz? Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz."

"O ZAMAN YAPTIĞIN YOLSUZLUKLARI ANLATACAĞIM"

Bizim için tabiatın imkanları Rabbimize hamdimizin vesilesidir. Geçtiğimiz 15 yılda her konuda ülkemize adeta çağ atlattık. Eğitimde inşaa ettiğimiz dersliklerle öğretmen sayımızı 906 bine çıkarttık. Sadece üniversiteli öğrencilere burs vermedik, ilköğretimde olan öğrencilere de destek olduk. Kılıçdaroğlu bunları bilmiyor ki! Akşam başka sabah başka. Acaba bunlardan haberi var mı? SGK'nın başında görev yaptın! O görev yaptığın zamandaki yolsuzluklarını anlatacağım, nasıl batırdın onu anlatacağım: Vereceği cevabı söyleyeyim. Onu o zamanın Başbakanı yapsın der. Marmaray gibi Avrasya gibi Osmangazi gibi BTK Demiryolu hattı gibi projelere biz imza attık ve hayata geçirdik. Haberin var mı Kılıçdaroğlu? Yeni havalimanının ilk etabı önümüzdeki yıl hizmete girecek. Ekonomide, buraya iyi dikkat et, sen bundan da anlamazsın, biz geldiğimiz Türkiye'nin IMF'ye borcu vardı, Türkiye'nin artık borcu yok, senin bundan haberin var mı?

"KULAĞIN VAR DUYMAZSIN, AĞZIN DİLİN VAR HAKKI HAKİKATİ KONUŞAMAZSIN"

Kulağın var duymazsın, ağzın dilin var hakkı hakikati konuşamazsın. Sevgili dostlar bakınız, tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş bunun örneği Kılıçdaroğlu. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi büyütmek, her alanda muassır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için çok mücadele ettik. Bugün Türkiye güvenlikten ekonomiye kadar kritik bir dönemden geçiyor. Malesef ülkemizin bunca sorunu arasında birde ana muhalefet partisinin başındaki zatın hezeyanlarına cevap vermek zorunda kalıyoruz. Karşımdaki zatta hakka hukuka riayet gibi bir anlayış olmadığı için konuşmak zorunda kalıyorum.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN ASILSIZ İDDİALARINA SERT YANIT

Kılıçdaroğlu, dekont dediği kağıtları dağıtmadı. diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ' İlk yalan söyleyişi, iftira atışı değil. Bunun peşinden gidenlere şaşırıyorum' diyerek şu açıklamalarda bulundu;

Kulağın var duymazsın, ağzın dilin var hakkı hakikati konuşamazsın. Sevgili dostlar bakınız, tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş bunun örneği Kılıçdaroğlu. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi büyütmek, her alanda muassır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için çok mücadele ettik. Bugün Türkiye güvenlikten ekonomiye kadar kritik bir dönemden geçiyor. Malesef ülkemizin bunca sorunu arasında birde ana muhalefet partisinin başındaki zatın hezeyanlarına cevap vermek zorunda kalıyoruz. Karşımdaki zatta hakka hukuka riayet gibi bir anlayış olmadığı için konuşmak zorunda kalıyorum. Ortaya attığı iddiaları ispata davet ettik.

"REZİL KEPAZE OLDU!"

Dün partisinin grup toplantısında elindeki bir tomar kağıdı sallayarak dekontları bunlar dedi. Bu kağıtları ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi. Avukatlar anında bunu ilgili savcılığa verin dedi. Bu ilk değil. Bir ara İsviçre'de hesaplarım olduğunu söyledi. Sonra rezil kepaze oldu. Dedim ispat et, ben b u görevi bırakacağım dedi. Yine aynısını söylüyorum, ispat ettiğin anda Cumhurbaşkanlığını bırakacağım dedim. Sende CHP'nin ve bu milletin başına bela olmaktan çekil!

"ONUN İÇİN BU MİLLET ONA ÇARKÇI KEMAL DİYOR"

Bunları açıklayacağız ortaya koyacağız ki bu tür insanlar bu ülkenin siyasetinden çekilsin. Kendisini ispata davet ettiğimizde öyle bir şey hatırlamıyorum diyerek çark etti. Onun için bu millet ona Çarkçı Kemal diyor. Bu zat bir ara da TÜRGEV'e arazi verildiğini söylemişti, yine ortaya bir şey koyamadı ve yine yüzsüzce gitti. Akla ziyan yalanları aylarca diline pelesenk etmişti. Altından kılozet... Seni davet ettim gel bakalım nasıl bir klozet var. CHP'nin 2 tane FETÖ'cü milletvekili ABD'deki kumpasın içinde. Bu müfterinin o kadar çok yalanı var ki hangi birini anlatalım. Bunun adı... değerli kardeşlerim daha ileri gitmeyeyim. Bunun adı ana muhalefet değil, ana hıyanettir.

"BU KİŞİLERE BUNLARIN HESABI SORULACAKTIR!"

Bu zatın başında olduğu CHP kayıptır. Türkiye gibi bir ülkenin ana muhalefet partisini bu hale düşürmeye hakkı yok. Bu partinin milletvekillerinin başka ülkelere belge bilgi taşıdığını biliyoruz. FETÖ'nün ellerine tutuşturduğu belgeleri yurt dışına götüren bu kişilere bunların hesabı sorulacaktır. Milli ve yerli duruş sahibi CHP'liler için üzülüyoruz. İnsan mindere çıktığı zaman karşsıında dengi sayılabilecek bir rakip istiyor. Siyaset için çıkıyorsunuz, karşınızda karikatür tipli birini buluyorsunuz.

"O KAĞITLARI KÜRSÜDEN SALLAMAYI BIRAK, SAVCILIĞA TESLİM ET"

Belge olduğu öne sürülen kağıtların medya ile paylaşılması, savcılığa verilmesi çağrısında bulunuldu. Avukatlara sordum durum ne, henüz böyle bir girişim yok dediler. Madem bu belgeler elinde onları kürsüden sallamayı bırak ve git savcılığa teslim et. Bugüne kadar kürsüden salladığın her kağıt yalan çıktı. Bizim için önemli olan şahsımıza ve ailemize yapılan bu saldırının cevapsız kalmamıştır. Bahsettiği şahısların hepsi 30 küsür yıllık iş adamları. Neydi bu zatın iddiası: Bu zat önce şahsımın çocuklarımın eniştemin dünürümün eski özel kalem müdürüm diye ifade ettiği o şahıs benim özel kalem müdürüm hiçbir zaman olmadı. Sende zerre kadar şahsiyet varsa Mustafa Gündoğan bana ne zaman özel kalem müdürlüğü yapmış, ispat et. Bu zat bir iş adamıdır.

"KENDİSİNDE MANDA DERİSİ GİBİ YÜZ VAR"

Bu zatın söylediği yalan. Bu zat bir kez daha müfteri durumuna düştü. Yüzü kızaracak mı bilmiyorum. Maşallah kendisinde manda derisi gibi yüz var. Çamur at, tutmasa da izi kalır anlayışıyla bu zat hızla siyaset çöplüğüne ilerliyor. Milletimiz, eski Türkiye'nin siyaset anlayışının bu son temsilcisini de en kısa sürede hak ettiği yere gönderecektir. Hiç endişem yok!

"BUNUN ADI ANAMUHALEFET DEĞİL ANA HIYANETTİR"

Bu müfteri zatın (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) daha o kadar yalanı, yanlışı, sahtekarlığı var ki hangi birini anlatsak bilemiyoruz. Bunun adı siyaset olamaz, bunun adı muhalefet olamaz, bu insanlık dahi değildir. Bunun adı... Daha ileri gitmeyeyim. Anamuhalefet, bunun yükünü daha fazla çekemez, çekmemeli. Çünkü bunun adı anamuhalefet değil ana hıyanettir."


KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YENİ BİR DAVA AÇACAĞIM

Bu zatın söylediği yalan. Bu zat bir kez daha müfteri durumuna düştü. Yüzü kızaracak mı bilmiyorum. Maşallah kendisinde manda derisi gibi yüz var. Çamur at, tutmasa da izi kalır anlayışıyla bu zat hızla siyaset çöplüğüne ilerliyor. Kadına şiddetle ilgili sözleriyle zihin dünyasının ne kadar arızalı olduğunu görmüştük. Bu zatın daha bir yaşına girmemiş torununu nasıl SSK'lı yaptığını unutmadık. Rahmetli Savaş Ay, bu zatın ipliğini pazara çıkarmıştı. Lafla peynir gemisi yürümez, güneş balçıkla sıvanmaz. Ticaretle uğraşmak kendisi kazanırken ülkesine de kazandırmak utanılacak bir şey değil. Bizim de milletimizin de eli bu müfteri zatın yakasında olacaktır. Bu 5 kişi en üst düzeyden davalarını açacak ve bu adamın yakasından düşmeyecekler. Ben de ayrıca tekrar buna yeniden bir dava açacağım. Hukukta hakkımızı yeniden aramanın peşinde olacağım. Çıkta bir gün bizde şunu şunu şunu yaptık de. Hiçbir zaman böyle bir şey duyamazsın. Sadece iftira sadece yalan. 2023 hedefleri için çok çalışmamız gerekiyor. Ufkumuzu geliştirirken bir yandan da önümüzdeki taşları kaldırmamız gerekiyor.

 

Kaynak: En Son Haber
PAYLAŞ
Önceki Haber Yıldırım'dan flaş çıkışı MHP ile birlikteliğe gidebiliriz
Sonraki Haber Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na tepki

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 12 8 3 1 12 27
2 Galatasaray 12 7 2 3 8 23
3 Kasımpaşa 12 7 1 4 7 22
4 Yeni Malatyaspor 12 6 3 3 9 21
5 Antalyaspor 12 6 2 4 -2 20
6 MKE Ankaragücü 12 6 1 5 2 19
7 Beşiktaş 12 5 3 4 4 18
8 Göztepe 12 6 0 6 1 18
9 Atiker Konyaspor 12 4 5 3 3 17
10 Trabzonspor 12 4 4 4 1 16
11 Demir Grup Sivasspor 12 3 5 4 -4 14
12 Bursaspor 12 2 7 3 -1 13
13 Fenerbahçe 12 3 4 5 -4 13
14 Akhisarspor 12 3 3 6 -7 12
15 Kayserispor 12 3 3 6 -7 12
16 Aytemiz Alanyaspor 12 4 0 8 -12 12
17 Erzurum BB 12 2 5 5 -4 11
18 Çaykur Rizespor 12 1 5 6 -6 8
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı