ANA SAYFA > GÜNDEM > Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak

811
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısında konuştu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye hakkında skandal açıklamalarda bulunan Almanya'yı sert sözlerle eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adeta gece gündüz Türkiye ile partimle şahsımla yatıp kalkan bu siyaset tarzının Avrupa ülkelerine kazandıracak bir şey yoktur. Gün ola harman ola... Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak. Ya Erdoğan size ne yaptı? Ya işinize bakın bizimle neden uğraşıyorsunuz. Biz seçimimizi yaptık, sizin istediğiniz gibi değil bizim istediğimiz gibi oldu. Nazizim'de ne varsa sen onu yapıyorsun. Bu olay Nazizmdir, Faşisizmdir. Seçim kampanyalarında bu sıfatı haketme yarışına girdiniz" dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan.jpg

 

 İl Başkanları Toplantısında konuşan , "Türkiye'nin en büyük şanssızlığı, çapsız, ruhsuz, plansız, projesiz ama bir o kadar da muhteris bir ana muhalefet partisine sahip olmasıdır. Anamuhalefet partisi, programı ve gayretiyle milletimizin gönlünü kazanarak iktidara gelmek yerine, AK Parti ve şahsımızla birlikte Türkiye'nin de kaybetmesi pahasına yönetimi ele geçirme anlayışıyla hareket ediyor. Dil, normal bir muhalefet dili değil adeta bir terör örgütü dili." dedi.

 

"ANA MUHALEFETİN ŞU ANDAKİ DİLİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DİLİ"

Anamuhalefetin şu andaki dilinin terör örgütünün dili ile aynı olduğunu belirten Erdoğan, "Tavırlar aynı. Benim milletim bunu yutar mı? Allah'ın izniyle yutmaz ve yutmayacak. Ülkemizi, attıkları her adım, söyledikleri her söz, uyguladıkları her politikayla Türkiye düşmanları ve terör örgütleri ile aynı safta oldukları intibası veren bu anlayışın insafına terk edemeyiz." ifadelerini kullandı.

 

"BU MİLLETE HİZMETTE LAUBALİLİK YAPANI KENARA KOYACAĞIZ"

"Daha çok çalışarak, en iyi kadroları göreve getirerek, daha çok proje üreterek, icraat yaparak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içinde olmalıyız." diyen Erdoğan şuları kaydetti:

"Bunu sadece partim için söylemiyorum. Teknokratıyla, bürokratıyla bu yürüyüşe ayağını uyduramayan kim varsa, başta bakan arkadaşlarım olmak üzere, bunların hepsini kenara koymamız lazım. Bakanlarımızın bu konudaki kararlılığı çok önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ŞANSSIZLIĞI, ÇAPSIZ RUHSUZ ANA MUHALEFET"

Türkiye'nin en büyük şanssızlığı, çapsız, ruhsuz, plansız, projesiz ama bir o kadar da muhteris bir ana muhalefet partisine sahip olmasıdır. Ana muhalefet partisi, programı ve gayretiyle milletimizin gönlünü kazanarak iktidara gelmek yerine, AK Parti ve şahsımızla birlikte Türkiye'nin de kaybetmesi pahasına yönetimi ele geçirme anlayışıyla hareket ediyor. Dil, normal bir muhalefet dili değil adeta bir terör örgütü dili. Ana muhalefetin şu andaki dili, bakıyorsunuz terör örgütünün dili ile aynı. Tavırlar aynı. Benim milletim bunu yutar mı? Allah'ın izniyle yutmaz ve yutmayacak. Ülkemizi, attıkları her adım, söyledikleri her söz, uyguladıkları her politikayla Türkiye düşmanları ve terör örgütleri ile aynı safta oldukları intibası veren bu anlayışın insafına terk edemeyiz

"KİM VARSA KENARA KOYACAĞIZ"

İstikbal bizlerden çok şey bekliyor. Onun için de kararlılığımız önemli. Bugüne kadar girdiğimiz tüm mücadelelerden alnımızın akıyla çıktık. Bunu sadece partim için söylemiyorum. Teknokratıyla, bürokratıyla bu yürüyüşe ayağını uyduramayan kim varsa, başta bakan arkadaşlarım olmak üzere, bunların hepsini kenara koymamız lazım. Bakanlarımızın bu konudaki kararlılığı çok önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz. BM Genel Kurulu'nda dediğimiz Dünya 5'ten büyüktür itirazı insanlığın ortak vicdanının sesidir. TİKA, AFAD, Kızılay gibi kuruluşlarımızla dünyanın neresinde olursa olsun yardım bekleyenlere yardım etme çabasında olduk. Dünya üzerinde faaliyet yürütmediğimiz bölge kalmadı Hamdolsun.

"ARAKAN BİZİM İÇİN MEÇHUL BİR YER DEĞİLDİR"

Arakan bizim için meçhul bir yer değildir. Arakan'daki sıkıntının karmaşık sebepleri bulunan farklı hesaplarla sürekli kaşınan sebeplerden kaynaklandığını biliyoruz. Sosyal medyadaki her görüntü gerçek değildir. Bu görüntülerin merkezi farklı yer. Bir anda ortaya çıkan ve arkası karanlık silahlı örgütlerden yerel devlet güçlerinin insanlıkla bağdaşmayan davranışlarına kadar pek çok sorun birlikte yaşanıyor.

"EŞİM, OĞLUM VE BİR HEYET BU GECE BENGALDEŞ'E GİDİYOR"

Geçtiğimiz Ramazan ayında bölgede resmen yardım faaliyeti yürütebilen tek kuruluş TİKA olmuştur. TİKA'nın bölgedeki yardım faaliyetlerini sürdürmesini temin ettim. Nitekim dün Başkan'la bir görüşme yaptım. Kapıları açtılar ve TİKA kamplara 1 ton yardım götürüyor. Eşim, oğlum, Fatma Betül Sayan kardeşimiz, Ravza Hanım bir heyet olarak gazeteciler hep birlikte bu gece inşallah Bengaldeş'te olacaklar ve yardımı dağıtacaklar. İkinci etapta 10 bin ton gıda, ihtiyaç, giysi vs. yardımlar dağıtılacak.

"AYIN 17'SİNDE ORADAYIZ"

Bütün bunlarla birlikte önümüzde BM Genel Kurulu var. Ayın 17'sinde oradayız. 19'unda orada yapacağımız görüşmelerde, konuşmada önemli bir gündem maddemiz olacak. Arakan meselesini Kazakistan'da yapılacak İslam İşbirliği Teşkilatı'nda da dile getireceğiz. Myanmar yönetimini bu meselenin insani bir zeminde çözümü konusunda teşvik etmeyi sürdüreceğiz.

"KİTLE İMHA SİLAHLARI ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN BİR KAVGANIN KAZANANI OLMAZ"

Kuzey Kore'nin füze denemelerinden kaynaklanan gerilimi de yakından ve endişe ile takip ettiğimizi belirtmek istiyorum. Japonya ve Güney Kore gibi dostlarımızı bire bir ilgilendiren bu krizin en kısa sürede çözülmesi dileğimizdir. Kitle imha silahları üzerinden yürütülen bir kavganın kazananının olmayacağı açıktır. Bizlere 'Sakın ha kitle imha silahı yapmayın' tavsiyesinde bulunanlar kimler? Ellerinde en güçlü kitle imha silahı bulunduranlar bizlere 'Sakın ha' diyorlar. Tamam da sizdekiler ne olacak? Böyle bir kavgada zararı taraflar değil tüm insanlık görecektir. Kuzey Kore'yi bir an önce gerilimi tırmandıran eylemlerden ayrıca vazgeçmeye davet ediyoruz

"YARIN ÖBÜR GÜN YÜZÜME NASIL BAKACAKLAR"

Bir süredir AB ülkelerinin ülkemiz ile ilgili olumsuz konuşmalarını görüyoruz. Burada Türkiye'nin AB konusundaki yaklaşımını bir kez daha kendi kamuoyumuza ve tüm muhataplarımıza ifade etmek istiyorum. Biz şuna inanacağız. Türkiye AB stratejik hedeflerinden vazgeçmemiştir. Bu konuda önce aday sonra tam üyelik konusunda üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirdik. Ancak ülkemize verdiği sözleri yerine getirmeyen Avrupa'nın dönüp bizi itham etmesi katlanılabilir bir durum değil.

Adeta gece gündüz Türkiye ile partimle şahsımla yatıp kalkan bu siyaset tarzının Avrupa ülkelerine kazandıracak bir şey yoktur. Gün ola harman ola... Yarın öbür gün bu şahıslar yüzüme nasıl bakacak. Ya Erdoğan size ne yaptı? Ya işinize bakın bizimle neden uğraşıyorsunuz. Biz seçimimizi yaptık, sizin istediğiniz gibi değil bizim istediğimiz gibi oldu. Nazizim'de ne varsa sen onu yapıyorsun. Bu olay Nazizmdir, Faşisizmdir. Seçim kampanyalarında bu sıfatı hak etme yarışına girdiniz.

 

"ÇIKIN MERTÇE SÖYLEYİN"

Neymiş? Türkiye'nin AB üyeliğine karşılarmış... Falan filan.. Şimdi AB'den sesler gelmeye başladı. Belirleyici Almanya değildir. 'Bu bir birlik kararıdır' diyorlar. Kendilerine şunu söylüyorum. Türkiye'nin AB ile mevcut ilişkisine tahammül edemiyorsanız çıkın bunu mertçe söyleyin ve gereğini yapın. Bizim AB ile derdimiz olmadı ama zaman tünelinde geri gidersek, 59 fiili 63 resmi üyelik sürecimiz. Türkiye'yi kapıda bekleten siz oldunuz, verdiğiniz sözü tutmadınız, Fasılları aç kapa anlayışını kaldırdınız.

"BU İŞİN BAŞKA ÇIKIŞI YOK"

Bu kadar samimiyetsizlik olur mu? 3 milyon mülteci var Türkiye'de.. Dediler yardım edelim, biz bunlardan yardım da istemedik. Sözlerini tutmadılar, kendilerine yakışanı yaptılar. Söylediğimiz zaman da para hazır diyorlar. Hazırsa ver. Sözünüzün gereğini yapın. Kardeşlerim Türkiye, uyum konusunda da tüm taahhütlerini yerine getirmiştir. Şu anda adım atması gereken taraf Avrupa Birliği'dir. Ya sözlerini tutup tam üyelik sürecinin önünü açacaklar ve düzensiz göçün önlenmesiyle ilgili yükümlülüklerini yerine getirecekler ya da çıkıp 'Biz Türkiye ile yola devam etmek istemiyoruz.' diyecekler. Başka bu işin çıkışı yok, kusura bakmasınlar. Türkiye'yi seçim meydanlarında meze yapmaya çalışanlara bekledikleri fırsatı vermeyeceğiz, bunu böyle bilsinler. Biz Allah'ın izni ile bu sıkıntının üstesinden geliriz.

 

HABERE AİT VIDEO


PAYLAŞ
Önceki Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı: Bunları yapan kenara koyulacak
Sonraki Haber İçişleri Bakanlığı: 4 ildeki operasyonlarda 16 terörist öldürüldü

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

    Takımlar O G B M Av P
1 Akhisarspor 0 0 0 0 0 0
2 Aytemiz Alanyaspor 0 0 0 0 0 0
3 MKE Ankaragücü 0 0 0 0 0 0
4 Antalyaspor 0 0 0 0 0 0
5 Beşiktaş 0 0 0 0 0 0
6 Bursaspor 0 0 0 0 0 0
7 Erzurum BB 0 0 0 0 0 0
8 Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0
9 Galatasaray 0 0 0 0 0 0
10 Göztepe 0 0 0 0 0 0
11 İstanbul Başakşehir 0 0 0 0 0 0
12 Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0
13 Kayserispor 0 0 0 0 0 0
14 Atiker Konyaspor 0 0 0 0 0 0
15 Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0
16 Demir Grup Sivasspor 0 0 0 0 0 0
17 Trabzonspor 0 0 0 0 0 0
18 Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig

Namaz Vakitleri

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı